IHSA Regional - Sterling

October 26, 2019


Results By River City Race Management River City Race Management

Overall Finish List - Boys

Boys

All Teams

Qualifying Teams: 6 Individuals: 5

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace YEAR Qualifier
1 1 113 Brock Drengenberg Dixon (H.S.) 15:46.75 5:16/M Jr TM
2 2 101 Max Beutel Belvidere (North) 15:49.04 5:16/M Sr TM
3 3 114 Christian Seagren Dixon (H.S.) 15:51.60 5:17/M Sr TM
4 4 116 Logan Griswold Dixon (H.S.) 15:59.58 5:20/M Sr TM
5 5 115 Cadyn Grafton Dixon (H.S.) 15:59.91 5:20/M Jr TM
6 6 174 Sam Brown Sterling (H.S.) 16:20.63 5:27/M Jr TM
7 7 131 Chris Metz Freeport (H.S.) 16:24.83 5:28/M Sr TM
8 8 175 Javon Bruce Sterling (H.S.) 16:28.00 5:29/M Jr TM
9 9 119 Thomas Sitter Dixon (H.S.) 16:32.91 5:31/M Sr TM
10 10 161 Liam Keefe Rockford (Boylan Catholic 16:33.72 5:31/M Sr TM
11 11 186 Caden McNulty Belvidere (North) 16:33.78 5:31/M So TM
12 12 102 Caden Lendman Belvidere (North) 16:37.41 5:32/M So TM
13 13 100 Nick Lenzen Belvidere (North) 16:40.16 5:33/M So TM
14 14 139 Martin Diaz Plano 16:46.69 5:36/M Jr TM
15 15 176 Sam Janssen Sterling (H.S.) 16:52.28 5:37/M Sr TM
16 16 117 Aidan Johnson Dixon (H.S.) 16:59.53 5:40/M Sr TM
17 17 120 Brayden Bock Dixon (H.S.) 17:00.62 5:40/M Fr TM
18 18 87 Nick Fiore Belvidere (H.S.) 17:00.88 5:40/M Sr IND
19 19 143 Josh Thoms Plano 17:02.30 5:41/M So TM
20 20 103 Josh Martinez Belvidere (North) 17:04.08 5:41/M Jr TM
21 (< 5) 171 Wyatt Miller Sandwich 17:08.18 5:43/M Fr IND
22 21 162 Alex Valerio Rockford (Boylan Catholic 17:12.53 5:44/M So TM
23 22 128 Tyler Brooks Freeport (H.S.) 17:15.99 5:45/M So TM
24 23 178 Ben Larkey Sterling (H.S.) 17:17.03 5:46/M Jr TM
25 24 106 Zander Casis Belvidere (North) 17:22.51 5:48/M Sr TM
26 25 104 Steve Brown Belvidere (North) 17:27.34 5:49/M Sr TM
27 26 177 Dillon Nitz Sterling (H.S.) 17:31.27 5:50/M Sr TM
28 27 163 Neil Michalik Rockford (Boylan Catholic 17:32.55 5:51/M Jr TM
29 28 159 Aiden Coen Rockford (Boylan Catholic 17:36.65 5:52/M Jr TM
30 29 158 William Archer Rockford (Boylan Catholic 17:37.71 5:53/M Sr TM
31 (< 5) 169 Dayton Beatty Sandwich 17:49.04 5:56/M Fr IND
32 30 88 Owin Hunter Belvidere (H.S.) 17:49.86 5:57/M Jr IND
33 31 132 Bayley Pierce Freeport (H.S.) 17:53.58 5:58/M So TM
34 (< 5) 173 Hudson Wills Sandwich 17:55.24 5:58/M Fr IND
35 32 180 Isaac Halverson Sterling (H.S.) 17:55.62 5:59/M So TM
36 33 152 Josue Huerta Rochelle 17:58.40 5:59/M So
37 34 184 Thomas Holcomb Sterling (H.S.) 18:01.57 6:01/M Fr TM
38 35 95 Dominic Moran Belvidere (H.S.) 18:01.70 6:01/M So
39 36 160 Alex Duke Rockford (Boylan Catholic 18:06.76 6:02/M Jr TM
40 37 156 Aiden Seldal Rochelle 18:07.55 6:03/M Jr
41 38 164 Blaise Mace Rockford (Boylan Catholic 18:10.18 6:03/M So TM
42 39 138 William Collins Plano 18:10.19 6:03/M So TM
43 40 133 Jayden Pierce Freeport (H.S.) 18:14.06 6:05/M So TM
44 41 153 Tucker Louis Rochelle 18:16.09 6:05/M Sr
45 42 141 Ace Frieders Plano 18:18.27 6:06/M Sr TM
46 43 130 Elias Lassandro Freeport (H.S.) 18:19.94 6:07/M So TM
47 44 92 Jacob Koziol Belvidere (H.S.) 18:39.10 6:13/M Fr
48 45 149 Seth Gould Rochelle 18:40.17 6:13/M Sr
49 (< 5) 172 Jaedon Thompson Sandwich 18:41.08 6:14/M Fr
50 46 157 David Wanner Rochelle 18:42.89 6:14/M Fr
51 47 90 Coby Kennedy Belvidere (H.S.) 18:43.66 6:15/M Jr
52 48 146 Santiago Cordoba Rochelle 18:53.36 6:18/M Sr
53 49 137 Andrew Weisenberg Freeport (H.S.) 18:58.70 6:20/M So TM
54 50 96 Sebastian Zuniga Belvidere (H.S.) 18:59.58 6:20/M Jr
55 51 129 Will Giuffre Freeport (H.S.) 19:40.91 6:34/M Fr TM
56 52 142 Cj Rydzewski Plano 20:22.92 6:48/M So TM
57 53 148 Forrest Gerber Rochelle 20:28.76 6:50/M So
58 54 140 Austin East Plano 22:21.95 7:27/M So TM