Limestone Walters Invitational

October 03, 2019


Results By River City Race Management River City Race Management

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity

All Runners

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace Year  
1 1 466 Parker Ruder Pekin Junior High 11:20.1 5:40/M 8th  
2 (< 5) 484 Lucas Glesne St. Joseph School 11:23.2 5:42/M 8th  
3 2 234 Marc Gonzalez Chillicothe elementary center 11:25.9 5:43/M 8th  
4 3 493 Eliot Lynch St. Jude 11:34.8 5:47/M 8th  
5 4 292 Peter Lara Limestone Walters 11:37.1 5:49/M 8th  
6 5 422 Brecken Fahrenkrug Mossville Junior High 11:48.6 5:54/M 8th  
7 6 418 Bubka Carlson Mossville Junior High 11:57.5 5:59/M 8th  
8 7 220 Andrew Elward Blessed Sacrament School 12:03.0 6:02/M 8th  
9 8 245 Bryce Ratcliff Chillicothe elementary center 12:08.3 6:04/M 7th  
10 9 414 Stephen Braun Mossville Junior High 12:15.0 6:08/M 8th  
11 10 296 Lloyd Peronnet Limestone Walters 12:19.7 6:10/M 8th  
12 11 464 Ethan Mayer Pekin Junior High 12:21.5 6:11/M 8th  
13 12 463 Matthew Juergens Pekin Junior High 12:22.5 6:11/M 8th  
14 13 263 Jack Larson Franklin STEAM Academy 12:22.5 6:11/M 8th  
15 14 500 Joshua Stedwill St. Jude 12:23.5 6:12/M 5th  
16 15 456 Heath Hawkins Pekin Junior High 12:23.8 6:12/M 8th  
17 16 494 Owen Magner St. Jude 12:26.5 6:13/M 8th  
18 (< 5) 280 Trey Bahnks Knoxville JHS 12:26.9 6:13/M 7th  
19 17 227 Matthew Sander Blessed Sacrament School 12:34.2 6:17/M 6th  
20 18 224 Max Kirby Blessed Sacrament School 12:34.8 6:17/M 5th  
21 19 457 Devon Hayes Pekin Junior High 12:37.3 6:19/M 7th  
22 20 232 Reece Fraikes Chillicothe elementary center 12:51.2 6:26/M 6th  
23 (> 5) 458 Scott Herring Pekin Junior High 12:52.7 6:26/M 8th  
24 21 217 Joseph Anders Blessed Sacrament School 12:55.8 6:28/M 5th  
25 22 286 Landon Henry Limestone Walters 12:56.3 6:28/M 5th  
26 (> 5) 455 Dominic Hawkins Pekin Junior High 12:57.3 6:29/M 8th  
27 23 219 Dax Duffy Blessed Sacrament School 12:58.1 6:29/M 6th  
28 24 254 Jonathan Harrell Franklin STEAM Academy 13:04.5 6:32/M 8th  
29 25 443 Landon Wall Mossville Junior High 13:11.3 6:36/M 7th  
30 26 552 Charlie Anthony St. Patrick's Washington 13:12.0 6:36/M 5th  
31 27 268 Tyler Oatman Franklin STEAM Academy 13:14.5 6:37/M 7th  
32 28 270 Bhoj Rahman Franklin STEAM Academy 13:18.7 6:39/M 6th  
33 29 267 Julien Moss Franklin STEAM Academy 13:22.8 6:41/M 7th  
34 (> 5) 221 Parker Griffin Blessed Sacrament School 13:23.5 6:42/M 5th  
35 30 423 Cullan Fahrenkrug Mossville Junior High 13:24.1 6:42/M 5th  
36 (> 5) 216 Jonathan Anders Blessed Sacrament School 13:25.1 6:43/M 5th  
37 31 242 Channing Morris Chillicothe elementary center 13:25.3 6:43/M 6th  
38 32 477 Zach Riven Peoria Academy 13:27.8 6:44/M 7th  
39 33 556 Patrick Hatton St. Patrick's Washington 13:30.0 6:45/M 8th  
40 (< 5) 283 Peyton Mitchell Knoxville JHS 13:30.2 6:45/M 7th  
41 34 290 Connor Heskett Limestone Walters 13:33.6 6:47/M 6th  
42 35 294 Jackson Manley Limestone Walters 13:34.1 6:47/M 7th  
43 (> 5) 433 Michael Medina Mossville Junior High 13:34.9 6:47/M 8th  
44 36 248 Hudson Stickle Chillicothe elementary center 13:39.4 6:50/M 7th  
45 37 274 Zachary Golden Illini Central 13:40.1 6:50/M 7th  
46 (> 5) 284 Aidan Ayler Limestone Walters 13:52.0 6:56/M 5th  
47 38 560 Owen Ritter St. Patrick's Washington 13:52.9 6:56/M 7th  
48 39 474 Tyler Gerstner Peoria Academy 13:53.0 6:57/M 8th  
49 (< 5) 483 Jj Williams south pekin grade school 13:54.3 6:57/M 7th  
50 40 568 Joe Ehrhart St. Philomena 13:54.7 6:57/M 8th  
51 (< 5) 488 Owen Sivori St. Joseph School 13:58.9 6:59/M 6th  
52 41 571 Bo Nosalik St. Philomena 13:59.8 7:00/M 7th  
53 (< 5) 576 Jack Logan St. Vincent de Paul 14:00.2 7:00/M 6th  
54 42 559 Eric Nolte St. Patrick's Washington 14:02.7 7:01/M 7th  
55 43 210 Benjamin Chaffer Bethel Lutheran School 14:05.8 7:03/M 6th  
56 (< 5) 281 Jake Griffith Knoxville JHS 14:06.3 7:03/M 7th  
57 (< 5) 481 Hayden Riley south pekin grade school 14:08.5 7:04/M 5th  
58 44 277 Ephraim Newton Illini Central 14:18.1 7:09/M 6th  
59 (> 5) 252 Nate Davis Franklin STEAM Academy 14:23.0 7:12/M 6th  
60 45 498 Elias Shanine St. Jude 14:37.5 7:19/M 5th  
61 46 499 Joey Soldat St. Jude 14:38.2 7:19/M 8th  
62 47 476 Noah Kravetz Peoria Academy 14:40.6 7:20/M 8th  
63 (> 5) 250 Adrian Blume Franklin STEAM Academy 14:43.5 7:22/M 7th  
64 48 565 Brian Vallianatos St. Patrick's Washington 14:44.4 7:22/M 8th  
65 (> 5) 564 Johnny Turnbull St. Patrick's Washington 14:44.7 7:22/M 7th  
66 (> 5) 489 Jackson Bauer St. Jude 14:55.4 7:28/M 8th  
67 49 275 Conner Korte Illini Central 15:21.4 7:41/M 6th  
68 50 567 John Carson St. Philomena 15:21.9 7:41/M 5th  
69 51 566 John Baker St. Philomena 15:22.3 7:41/M 5th  
70 (< 5) 573 Ishan Kishore St. Thomas 15:22.5 7:41/M 6th  
71 52 279 Henry Wohler Illini Central 15:26.0 7:43/M 6th  
72 (> 5) 298 Logan Smallwood Limestone Walters 15:26.2 7:43/M 6th  
73 53 473 Arjun Babu Peoria Academy 15:26.7 7:43/M 7th  
74 54 213 Paul Johnson Bethel Lutheran School 15:26.7 7:43/M 7th  
75 (> 5) 496 Jacob Pribaz St. Jude 15:27.8 7:44/M 8th  
76 (< 5) 575 Parker Sarff St. Thomas 15:36.4 7:48/M 6th  
77 (< 5) 479 Colton Cook south pekin grade school 15:38.7 7:49/M 6th  
78 55 569 Ben Maushard St. Philomena 15:39.2 7:50/M 7th  
79 (< 5) 282 Carter Johnson Knoxville JHS 15:41.6 7:51/M 6th  
80 (> 5) 555 Ben Gorsage St. Patrick's Washington 15:43.2 7:52/M 5th  
81 (< 5) 203 Lucas Andrews Abingdon-Avon CUSD 276 15:52.0 7:56/M 6th  
82 (> 5) 570 Patrick McGuire St. Philomena 15:52.9 7:56/M 5th  
83 56 215 Mason Tucker Bethel Lutheran School 15:53.4 7:57/M 6th  
84 (< 5) 206 Taylor Hess Abingdon-Avon CUSD 276 15:59.3 8:00/M 6th  
85 57 475 Kamran Jaffer Peoria Academy 16:00.0 8:00/M 6th  
86 58 211 Ethan Cross Bethel Lutheran School 16:03.7 8:02/M 6th  
87 (< 5) 487 Colby Sivori St. Joseph School 16:09.9 8:05/M 8th  
88 59 276 Brady McLaughlin Illini Central 16:12.0 8:06/M 6th  
89 (< 5) 204 Zylur Combs Abingdon-Avon CUSD 276 16:48.6 8:24/M 7th  
90 (< 5) 482 Spencer Sitter south pekin grade school 16:52.8 8:26/M 7th  
91 (> 5) 235 Paul Harp Chillicothe elementary center 16:54.6 8:27/M 6th  
92 (> 5) 278 Jackson Reagan Illini Central 17:16.8 8:38/M 6th  
93 60 214 Ben Roberts Bethel Lutheran School 17:25.3 8:43/M 5th  
94 (> 5) 237 Elijah Jones Chillicothe elementary center 17:43.8 8:52/M 7th  
95 (< 5) 572 Mitchell Goddard St. Thomas 17:51.6 8:56/M 6th