SWSC Pre-conference

August 24, 2021


Results at www.raceresultsplus.com

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity

Blue Division

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 608 Nolan Rogers Frankfort (Lincoln-Way East) 15:57.8 5:19/M 12
2 2 85 Brett Wasick Bolingbrook 16:14.6 5:25/M 12
3 3 164 Habtamu Epley Flossmoor (Homewood-F.) 16:19.5 5:27/M 10
4 4 167 Dane Ivancevic Flossmoor (Homewood-F.) 16:21.6 5:27/M 11
5 5 1218 John Kajmowicz Lockport (Twp.) 16:39.4 5:33/M 12
6 6 86 Connor Wasick Bolingbrook 16:51.0 5:37/M 12
7 7 81 Aidan Rybialek Bolingbrook 17:13.0 5:44/M 11
8 8 599 Gerry Cushing Frankfort (Lincoln-Way East) 17:17.4 5:46/M 11
9 9 166 John Hockenberry Flossmoor (Homewood-F.) 17:21.1 5:47/M 10
10 10 168 Denzel Lee Flossmoor (Homewood-F.) 17:37.7 5:53/M 12
11 11 1221 Matas Mikuckas Lockport (Twp.) 17:38.7 5:53/M 12
12 12 1212 Rocco Biamonte Lockport (Twp.) 17:49.5 5:57/M 11
13 13 172 Trip Shonkwiler Flossmoor (Homewood-F.) 17:52.1 5:57/M 11
14 14 82 Luke Sarofim Bolingbrook 17:57.9 5:59/M 11
15 15 601 Justin Falejczyk Frankfort (Lincoln-Way East) 18:00.0 6:00/M 11
16 16 612 Hayden Stairs Frankfort (Lincoln-Way East) 18:03.2 6:01/M 12
17 17 1214 Caden Gallagher Lockport (Twp.) 18:08.9 6:03/M 12
18 18 1228 Michael Welcome Lockport (Twp.) 18:15.0 6:05/M 11
19 19 1216 Alex Johnson Lockport (Twp.) 18:16.9 6:06/M 11
20 20 606 Marv Quinones Frankfort (Lincoln-Way East) 18:17.2 6:06/M 12
21 21 613 Nathan Wall Frankfort (Lincoln-Way East) 18:17.9 6:06/M 12
22 22 83 Logan Sourile Bolingbrook 18:19.7 6:07/M 11
23 23 602 Miguel Garcia Frankfort (Lincoln-Way East) 18:28.5 6:10/M 11
24 24 1219 Matt Martinez Lockport (Twp.) 18:41.6 6:14/M 12
25 25 80 Sean O'Donnell Bolingbrook 19:00.7 6:20/M 11
26 (> 7) 1217 Chris Johnson Lockport (Twp.) 19:01.2 6:20/M 11
27 26 78 Cameron Crosier Bolingbrook 19:14.6 6:25/M 11
28 27 169 Tyler Moore Flossmoor (Homewood-F.) 19:17.4 6:26/M 11
29 (> 7) 79 Julien Flores Bolingbrook 19:17.8 6:26/M 12
30 28 161 Brian Nwachukwu Flossmoor (Homewood-F.) 19:32.4 6:31/M 10
31 (> 7) 1224 Noah Peake Lockport (Twp.) 19:38.3 6:33/M 12
32 (> 7) 1226 John Szwab Lockport (Twp.) 19:40.7 6:34/M 12
33 (> 7) 605 Tizoc Landeros Frankfort (Lincoln-Way East) 19:43.0 6:34/M 11
34 (> 7) 173 Langston Walton Flossmoor (Homewood-F.) 19:58.0 6:39/M 11
35 (> 7) 597 Blake Carlson Frankfort (Lincoln-Way East) 19:58.3 6:39/M 12
36 (> 7) 77 Joshua Beechler Bolingbrook 20:13.7 6:45/M 12
37 (> 7) 609 Joe Rusinak Frankfort (Lincoln-Way East) 20:31.8 6:51/M 12
38 (> 7) 1223 Brian Parker Lockport (Twp.) 20:45.8 6:55/M 11
39 (> 7) 604 Caden Kilpatrick Frankfort (Lincoln-Way East) 20:58.7 7:00/M 11
40 (> 7) 171 Umar Ryan Flossmoor (Homewood-F.) 21:00.1 7:00/M 12
41 (> 7) 598 Nathan Chase Frankfort (Lincoln-Way East) 21:18.4 7:06/M 11
42 (> 7) 170 Alexander Pease Flossmoor (Homewood-F.) 22:11.5 7:24/M 11
43 (> 7) 1225 Kaden Shea Lockport (Twp.) 22:25.0 7:28/M 11
44 (> 7) 1222 Colin O'Hare Lockport (Twp.) 22:31.5 7:31/M 12
45 (> 7) 174 Andrew Wettstein Flossmoor (Homewood-F.) 23:59.1 8:00/M 11
46 (> 7) 1211 Chris Adamski Lockport (Twp.) 24:04.6 8:02/M 11
47 (> 7) 175 Kenneth Wright Flossmoor (Homewood-F.) 24:25.8 8:09/M 11
48 (> 7) 596 Cole Butterfield Frankfort (Lincoln-Way East) 24:32.3 8:11/M 12
49 (> 7) 162 Jahliel Conklin Flossmoor (Homewood-F.) 25:43.5 8:35/M 12
50 (> 7) 611 Ishqair Shukair Frankfort (Lincoln-Way East) 26:44.3 8:55/M 12
51 (> 7) 1213 Thomas Cipiti Lockport (Twp.) 28:04.4 9:21/M 12
52 (> 7) 84 Matthew Wagoner Bolingbrook 30:04.7 10:02/M 11