IHSA Regional - Liberty

October 23, 2021


Results By River City Race Management, LLC

Overall Finish List - Boys

Boys

All Teams

Qualifying Teams: 7 Individuals: 5

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade Qualifier
1 1 2988 Miles Sheppard Hamilton West Hancock 14:46.19 4:55/M 12 TM
2 2 2989 Noah Stout Hamilton West Hancock 16:05.06 5:22/M 12 TM
3 3 789 Cannen Wolf Liberty 16:06.91 5:22/M 12 TM
4 4 2975 Jake Gutzman Franklin 16:22.54 5:28/M 12 TM
5 5 818 Jack Willenborg Pleasant Plains 16:37.57 5:33/M 10 TM
6 6 821 Zach Powell Pleasant Plains 17:01.29 5:40/M 11 TM
7 7 2991 Gabe Miller Hamilton West Hancock 17:02.73 5:41/M 12 TM
8 8 2972 Robby Biesenthal Franklin 17:13.75 5:45/M 11 TM
9 9 2987 Parker Quinlan Hamilton West Hancock 17:33.15 5:51/M 10 TM
10 10 791 Devon Funk Liberty 17:33.84 5:51/M 10 TM
11 11 2984 Quentin Althar Hamilton West Hancock 17:51.67 5:57/M 10 TM
12 12 843 Joseph Warning Quincy (Notre Dame) 17:58.23 5:59/M 9 TM
13 (< 5) 797 Jackson Veile Pittsfield 18:01.37 6:00/M 10 IND
14 13 817 Hunter Tabb Pleasant Plains 18:02.53 6:01/M 11 TM
15 (< 5) 859 Elijah Klug Springfield (Lutheran) 18:03.11 6:01/M 11 IND
16 14 820 Cole Payne Pleasant Plains 18:04.79 6:02/M 9 TM
17 (< 5) 2962 Cole Kirkham Carthage (Illini West) 18:08.87 6:03/M 12 IND
18 15 879 E.j. Sanchez Springfield (Sacred Heart-Griffin) 18:12.72 6:04/M 10 TM
19 (< 5) 796 Brayden Veile Pittsfield 18:17.23 6:06/M 11 IND
20 16 2970 Chris Bandy Franklin 18:18.28 6:06/M 10 TM
21 17 875 Gino Moriconi Springfield (Sacred Heart-Griffin) 18:21.82 6:07/M 9 TM
22 18 880 Ryan Shea Springfield (Sacred Heart-Griffin) 18:22.60 6:08/M 11 TM
23 19 833 Evan Hirstius Quincy (Notre Dame) 18:25.10 6:08/M 12 TM
24 20 3000 Lucas Obert Liberty 18:26.17 6:09/M 12 TM
25 (< 5) 853 Dylan Koch Rushville (R.-Industry) 18:26.94 6:09/M 10 IND
26 21 838 Tristan Pritts Quincy (Notre Dame) 18:57.67 6:19/M 11 TM
27 (< 5) 852 Myles Ackman Rushville (R.-Industry) 18:58.17 6:19/M 11
28 22 2978 Shayne White Franklin 19:01.78 6:21/M 11 TM
29 23 812 Jacob Crater Pleasant Plains 19:03.11 6:21/M 9 TM
30 (< 5) 862 Ethan Theilen Springfield (Lutheran) 19:07.00 6:22/M 11
31 24 2976 Jacob Heironimus Franklin 19:07.01 6:22/M 11 TM
32 25 832 Austin Haskins Quincy (Notre Dame) 19:09.10 6:23/M 12 TM
33 26 2973 Carson Bowman Franklin 19:10.96 6:24/M 11 TM
34 27 876 James O'Reilly Springfield (Sacred Heart-Griffin) 19:11.54 6:24/M 12 TM
35 28 2971 Michael Biesenthal Franklin 19:15.97 6:25/M 9 TM
36 29 2986 Dominick Quinlan Hamilton West Hancock 19:19.14 6:26/M 10 TM
37 (< 5) 2955 Joel Sosa Beardstown 19:34.51 6:32/M 9
38 (< 5) 2957 Carson Bernal Camp Point (Central) 19:37.90 6:33/M 10
39 30 815 Kamden Kowalenko Pleasant Plains 19:38.90 6:33/M 9 TM
40 31 1126 Jacob Divjak Auburn 19:41.07 6:34/M 12 TM
41 (< 5) 847 Marcus Logan Riverton 19:45.00 6:35/M 11
42 (< 5) 794 Zach Steinkamp Mendon (Unity) 19:45.71 6:35/M 12
43 32 878 Charlie Pittman Springfield (Sacred Heart-Griffin) 19:47.53 6:36/M 12 TM
44 33 813 Connor Dove Pleasant Plains 19:56.88 6:39/M 12 TM
45 34 1278 Bryan Lamb Auburn 20:02.01 6:41/M 9 TM
46 35 872 Carter Hemmer Springfield (Sacred Heart-Griffin) 20:06.87 6:42/M 10 TM
47 (< 5) 2961 Rolando Bartolome Carthage (Illini West) 20:09.78 6:43/M 11
48 36 2990 Bryer Yates Hamilton West Hancock 20:10.68 6:44/M 11 TM
49 (< 5) 1998 Darren Lopez Beardstown 20:12.65 6:44/M 9
50 (< 5) 846 Oliver Gaddis Riverton 20:16.96 6:46/M 12
51 (< 5) 887 Jackson Fatheree Virden (North Mac) 20:26.88 6:49/M 11
52 37 836 Oliver Moore Quincy (Notre Dame) 20:34.40 6:51/M 9 TM
53 38 873 Noah Jugan Springfield (Sacred Heart-Griffin) 20:46.11 6:55/M 10 TM
54 39 790 Jason Dyer Liberty 20:46.52 6:56/M 9 TM
55 40 842 Logan Sutton Quincy (Notre Dame) 20:55.22 6:58/M 9 TM
56 (< 5) 890 Garrett Newingham White Hall (North Greene) 20:55.53 6:59/M 11
57 41 1277 Clayton Kessler Auburn 20:56.20 6:59/M 9 TM
58 42 1128 Maddux McQuality Auburn 20:59.32 7:00/M 9 TM
59 43 837 Cayson Peters Quincy (Notre Dame) 21:00.16 7:00/M 9 TM
60 (< 5) 886 Brendan Fatheree Virden (North Mac) 21:19.66 7:07/M 11
61 (< 5) 2956 Ashton Bernal Camp Point (Central) 21:42.67 7:14/M 12
62 44 1129 Jovan Richmond Auburn 21:48.93 7:16/M 10 TM
63 (< 5) 889 Damien Goldberg White Hall (North Greene) 21:48.95 7:16/M 11
64 45 2998 Julian Luaders Liberty 22:29.81 7:30/M 10 TM
65 (< 5) 1997 Karim Gomez Beardstown 23:02.76 7:41/M 10
66 46 1276 Aidan Bradbury Auburn 23:29.42 7:50/M 12 TM
67 47 1125 Bo Boesdorfer Auburn 23:30.24 7:50/M 10 TM
68 (< 5) 885 Russel Creasey Virden (North Mac) 24:12.17 8:04/M 9
69 (< 5) 795 Nolan Stiefel Mendon (Unity) 24:24.76 8:08/M 9