Decatur Big 12

September 21, 2019


Results By River City Race Management River City Race Management

Table of Contents

Finish List - Girls - Girls Varsity - All Runners
Team Summary - Girls - Girls Varsity - All Runners
Team Detail - Girls - Girls Varsity - All Runners
Finish List - Boys - Boys Varsity - All Runners
Team Summary - Boys - Boys Varsity - All Runners
Team Detail - Boys - Boys Varsity - All Runners
Top

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity

All Runners


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Year

    1      1    670  Sachit Muduli         Kingsley Junior High School             11:18.6  5:39/M  8th 
    2      2    701  Lyncoln Koester       Mt. Zion                                11:37.0  5:49/M  7th 
    3      3    687  Julian Baker          Mt. Zion                                11:41.0  5:51/M  8th 
    4      4    473  Jake Geissler         Champaign Jefferson                     11:45.4  5:53/M  7th 
    5      5    662  Aj Ince               Kingsley Junior High School             11:47.9  5:54/M  6th 
    6      6    659  Mitchell Hayes        Kingsley Junior High School             11:48.9  5:54/M  8th 
    7      7    673  Drew Patterson        Kingsley Junior High School             11:49.7  5:55/M  7th 
    8      8    774  Owen Morgan           Taylorville Junior High School          11:53.4  5:57/M  8th 
    9      9    568  Jack Thomas           Chiddix                                 11:55.4  5:58/M  8th 
   10     10    755  Evan Willock          Parkside Jr. High Normal                11:58.2  5:59/M  8th 
   11     11    426  Fynn Bright           Champaign Edison                        12:01.5  6:01/M  8th 
   12     12    734  Brice McMorris        Parkside Jr. High Normal                12:02.7  6:01/M  8th 
   13     13    576  Nicky Yaros           Chiddix                                 12:03.7  6:02/M  7th 
   14     14    575  Joey Yaros            Chiddix                                 12:04.6  6:02/M  7th 
   15     15    776  Jesse Sloan           Taylorville Junior High School          12:08.7  6:04/M  8th 
   16     16    726  Jonah Kaeb            Parkside Jr. High Normal                12:10.7  6:05/M  8th 
   17     17    771  Brenton Good          Taylorville Junior High School          12:17.1  6:09/M  8th 
   18     18    773  Drake Howard          Taylorville Junior High School          12:17.9  6:09/M  7th 
   19     19    767  Jack Chesser          Taylorville Junior High School          12:18.5  6:09/M  8th 
   20     20    480  Taten Ludwig          Champaign Jefferson                     12:18.6  6:09/M  8th 
   21     21    689  Isaac Carpenter       Mt. Zion                                12:19.7  6:10/M  8th 
   22     22    423  Ronald Baker          Champaign Edison                        12:21.9  6:11/M  7th 
   23     23    804  Kai Schwartz          Urbana Middle School                    12:24.3  6:12/M  7th 
   24     24    724  Isaiah Herbst         Parkside Jr. High Normal                12:26.0  6:13/M  8th 
   25     25    707  Will Shade            Mt. Zion                                12:29.1  6:15/M  8th 
   26     26    506  Ayden Groves          Chatham Glenwood                        12:34.0  6:17/M  8th 
   27     27    719  Jackson Ewing         Parkside Jr. High Normal                12:36.9  6:18/M  8th 
   28     28    737  Evan Patelli          Parkside Jr. High Normal                12:40.4  6:20/M  7th 
   29     29    690  Alex Current          Mt. Zion                                12:41.8  6:21/M  8th 
   30     30    793  Max Kwon-Alred        Urbana Middle School                    12:42.7  6:21/M  8th 
   31     31    675  Asher Reedy           Kingsley Junior High School             12:43.0  6:22/M  8th 
   32     32    444  Josh Hooper           Champaign Edison                        12:44.8  6:22/M  8th 
   33     33    752  Caleb Widergren       Parkside Jr. High Normal                12:45.6  6:23/M  8th 
   34     34    617  Jack Larson           Franklin STEAM Academy                  12:46.8  6:23/M  8th 
   35     35    571  Kai Wilson            Chiddix                                 12:48.5  6:24/M  8th 
   36     36    449  Caleb Mathias         Champaign Edison                        12:51.5  6:26/M  6th 
   37     37    598  Zeke Rice             Evans Junior High School                12:53.3  6:27/M  7th 
   38     38    402  Jt Kelley             Bloomington                             12:53.9  6:27/M  8th 
   39     39    772  Brody Harker          Taylorville Junior High School          12:54.4  6:27/M  7th 
   40     40    784  Gabe Doussard         Urbana Middle School                    12:54.5  6:27/M  7th 
   41     41    656  Thomas Eganhouse      Kingsley Junior High School             12:54.9  6:27/M  6th 
   42     42    655  Luke Eganhouse        Kingsley Junior High School             12:55.5  6:28/M  6th 
   43     43    527  Carter Simmons        Chatham Glenwood                        12:55.6  6:28/M  7th 
   44     44    471  Pieter Duursma        Champaign Jefferson                     12:59.7  6:30/M  7th 
   45     45    811  Jonathan Harrell      Franklin STEAM Academy                  13:01.0  6:31/M  8th 
   46     46    808  Ben Wells             Urbana Middle School                    13:08.4  6:34/M  7th 
   47     47    397  Caleb Hillard         Bloomington                             13:08.5  6:34/M  8th 
   48     48    622  Tyler Oatman          Franklin STEAM Academy                  13:13.0  6:37/M  7th 
   49     49    533  Edward Wilson         Chatham Glenwood                        13:15.9  6:38/M  7th 
   50     50    434  Jackson Dillow        Champaign Edison                        13:16.0  6:38/M  8th 
   51     51    445  Ethan Jaeger          Champaign Edison                        13:16.8  6:38/M  8th 
   52     52    588  Jaren Frankowiak      Evans Junior High School                13:17.4  6:39/M  7th 
   53     53    572  Nate Witzig           Chiddix                                 13:18.9  6:39/M  7th 
   54     54    696  Daniel Grauer         Mt. Zion                                13:20.4  6:40/M  7th 
   55     55    709  Wyatt Trump           Mt. Zion                                13:24.0  6:42/M  6th 
   56     56    562  Jacob Ryan            Chiddix                                 13:26.0  6:43/M  8th 
   57     57    417  Jude Van Allen        Bloomington                             13:27.1  6:44/M  6th 
   58     58    644  Mark Uy               Johns Hill Middle school                13:28.2  6:44/M  8th 
   59     59    585  Tanner Dowd           Evans Junior High School                13:30.8  6:45/M  8th 
   60     60    409  Drake Price           Bloomington                             13:31.8  6:46/M  6th 
   61     61    507  Matthew Held          Chatham Glenwood                        13:35.4  6:48/M  7th 
   62     62    583  Andrew Checchi        Evans Junior High School                13:36.7  6:48/M  8th 
   63     63    777  Brian Allison         Urbana Middle School                    13:37.3  6:49/M  8th 
   64     64    481  Wyatt McCarty         Champaign Jefferson                     13:37.7  6:49/M  8th 
   65     65    567  Drew Thomas           Chiddix                                 13:38.4  6:49/M  8th 
   66     66    392  Cordell Decker        Bloomington                             13:39.8  6:50/M  7th 
   67     67    410  Seti Rivadeneyra-BraswBloomington                             13:41.6  6:51/M  7th 
   68     68    400  Dayd Kaeb             Bloomington                             13:45.7  6:53/M  7th 
   69  (< 5)    761  Joey McGinn           Stephen Decatur Middle School           13:54.1  6:57/M  8th 
   70     69    582  Ryan Baxter           Evans Junior High School                14:00.4  7:00/M  7th 
   71     70    504  Brody Green           Chatham Glenwood                        14:00.7  7:00/M  6th 
   72     71    601  Ethan Stoops          Evans Junior High School                14:00.8  7:00/M  6th 
   73     72    475  Johnathon Hanley      Champaign Jefferson                     14:03.0  7:02/M  8th 
   74  (> 7)    390  Spencer Boesdorfer    Bloomington                             14:03.6  7:02/M  6th 
   75     73    790  Jayden Jackson        Urbana Middle School                    14:06.6  7:03/M  8th 
   76     74    802  Todd Rent             Urbana Middle School                    14:13.1  7:07/M  8th 
   77     75    769  Alex Davis            Taylorville Junior High School          14:16.0  7:08/M  6th 
   78     76    474  Zander Hackman        Champaign Jefferson                     14:17.1  7:09/M  8th 
   79     77    621  Julien Moss           Franklin STEAM Academy                  14:18.4  7:09/M  7th 
   80     78    517  Braden Meszaros       Chatham Glenwood                        14:21.4  7:11/M  6th 
   81     79    453  Neil Park             Champaign Edison                        14:23.5  7:12/M  7th 
   82     80    590  Harry Hinch           Evans Junior High School                14:24.6  7:12/M  8th 
   83  (> 7)    395  Shawn Golliday        Bloomington                             14:25.1  7:13/M  6th 
   84  (> 7)    411  Owen Ryder            Bloomington                             14:25.2  7:13/M  8th 
   85  (> 7)    467  Braden Wells          Champaign Edison                        14:42.0  7:21/M  6th 
   86  (> 7)    399  David Humphreys,      Bloomington                             14:57.0  7:29/M  7th 
   87  (< 5)    630  Brycen Rogers         Garfield Montessori                     14:57.4  7:29/M  7th 
   88     81    483  Quinn Nudelman        Champaign Jefferson                     14:57.9  7:29/M  8th 
   89     82    509  Evan Klein            Chatham Glenwood                        15:00.8  7:30/M  6th 
   90     83    606  Nate Davis            Franklin STEAM Academy                  15:02.5  7:31/M  6th 
   91  (> 7)    482  Lincoln Meyers        Champaign Jefferson                     15:06.5  7:33/M  7th 
   92  (> 7)    472  Rico Duursma          Champaign Jefferson                     15:09.0  7:35/M  6th 
   93     84    604  Adrian Blume          Franklin STEAM Academy                  15:09.0  7:35/M  7th 
   94  (> 7)    465  Andre Taylor          Champaign Edison                        15:15.4  7:38/M  8th 
   95     85    642  Chris Renfro          Johns Hill Middle school                15:18.1  7:39/M  7th 
   96  (> 7)    457  Manny Salinas         Champaign Edison                        15:20.4  7:40/M  8th 
   97  (> 7)    447  Rowan King            Champaign Edison                        15:22.6  7:41/M  8th 
   98     86    611  Zion Jackson          Franklin STEAM Academy                  15:29.2  7:45/M  6th 
   99  (> 7)    435  Adam Edwards          Champaign Edison                        15:29.8  7:45/M  7th 
  100  (> 7)    612  Matthew Jan           Franklin STEAM Academy                  15:35.5  7:48/M  7th 

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Year

  101  (> 7)    484  Simon Nudelman        Champaign Jefferson                     15:42.0  7:51/M  6th 
  102  (> 7)    424  Enrique Beuschlein    Champaign Edison                        15:49.5  7:55/M  7th 
  103  (> 7)    451  Jacob McLaughlin      Champaign Edison                        15:49.5  7:55/M  7th 
  104  (> 7)    464  Eliot Tanner          Champaign Edison                        16:05.0  8:03/M  6th 
  105  (> 7)    461  Bailey Simon          Champaign Edison                        16:13.4  8:07/M  8th 
  106  (> 7)    427  Isaak Burgener        Champaign Edison                        16:29.2  8:15/M  6th 
  107  (< 5)    629  Anthony Rice          Garfield Montessori                     16:31.1  8:16/M  7th 
  108     87    637  Tylyn Cook            Johns Hill Middle school                16:58.4  8:29/M  6th 
  109  (> 7)    439  Noah Green            Champaign Edison                        17:02.0  8:31/M  6th 
  110     88    636  Jacob Case            Johns Hill Middle school                17:02.7  8:31/M  7th 
  111  (> 7)    440  Jj Guyette            Champaign Edison                        17:06.3  8:33/M  6th 
  112  (> 7)    450  Devan McClure         Champaign Edison                        17:07.3  8:34/M  7th 
  113  (> 7)    441  Jacob Harkins         Champaign Edison                        17:09.7  8:35/M  6th 
  114  (> 7)    459  Frank Sherman         Champaign Edison                        17:52.7  8:56/M  6th 
  115  (> 7)    438  Taylor Gladden        Champaign Edison                        17:54.6  8:57/M  7th 
  116  (> 7)    437  Isaac Ewolt           Champaign Edison                        17:55.6  8:58/M  6th 
  117     89    641  Hugo Matus            Johns Hill Middle school                18:06.3  9:03/M  7th 
  118  (> 7)    624  Bhoj Rahman           Franklin STEAM Academy                  18:09.6  9:05/M  6th 
  119  (> 7)    436  Jed Elsts             Champaign Edison                        19:00.6  9:30/M  6th 
  120     90    638  Ethan Goff            Johns Hill Middle school                20:22.5 10:11/M  7th 
  121     91    643  Cameron Settles       Johns Hill Middle school                22:27.2 11:14/M  8th 
Top

Team Summary Report - Boys

Boys Varsity

All Runners


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Kingsley Junior High School            50               1   5   6   7  31  41  42         
        Top  5 Times: 59:28.3

    2 Taylorville Junior High School         77               8  15  17  18  19  39  75         
        Top  5 Times: 1:00:55.9

    3 Mt. Zion                               80               2   3  21  25  29  54  55         
        Top  5 Times: 1:00:48.7

    4 Parkside Jr. High Normal               89              10  12  16  24  27  28  33         
        Top  5 Times: 1:01:14.7

    5 Chiddix                               124               9  13  14  35  53  56  65         
        Top  5 Times: 1:02:11.4

    6 Champaign Edison                      151              11  22  32  36  50  51  79         
        Top  5 Times: 1:03:15.9

    7 Urbana Middle School                  202              23  30  40  46  63  73  74         
        Top  5 Times: 1:04:47.3

    8 Champaign Jefferson                   204               4  20  44  64  72  76  81         
        Top  5 Times: 1:04:44.6

    9 Chatham Glenwood                      249              26  43  49  61  70  78  82         
        Top  5 Times: 1:06:21.7

   10 Bloomington                           268              38  47  57  60  66  67  68         
        Top  5 Times: 1:06:41.2

   11 Evans Junior High School              279              37  52  59  62  69  71  80         
        Top  5 Times: 1:07:18.8

   12 Franklin STEAM Academy                287              34  45  48  77  83  84  86         
        Top  5 Times: 1:08:21.8

   13 Johns Hill Middle school              407              58  85  87  88  89  90  91         
        Top  5 Times: 1:20:53.9

 Inc. Garfield Montessori                  2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Stephen Decatur Middle School        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Top

Detail Team Results - Boys

Boys Varsity

All Runners

Kingsley Junior High School    Finish Position -     1

  Team Score (places):  50  Team Score (times):      59:28.3   Average Time: 11:53.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    670  Sachit Muduli          8th      1            1        11:18.6      11:18.6      0:00.0
    2    662  Aj Ince                6th      5            6        11:47.9      23:06.6      0:29.2
    3    659  Mitchell Hayes         8th      6           12        11:48.9      34:55.5      0:30.2
    4    673  Drew Patterson         7th      7           19        11:49.7      46:45.2      0:31.0
    5    675  Asher Reedy            8th     31           50        12:43.0      59:28.3      1:24.3
    6    656  Thomas Eganhouse       6th     41           91        12:54.9    1:12:23.2      1:36.2
    7    655  Luke Eganhouse         6th     42          133        12:55.5    1:25:18.7      1:36.8

Taylorville Junior High School    Finish Position -     2

  Team Score (places):  77  Team Score (times):    1:00:55.9   Average Time: 12:11.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    774  Owen Morgan            8th      8            8        11:53.4      11:53.4      0:34.7
    2    776  Jesse Sloan            8th     15           23        12:08.7      24:02.2      0:50.0
    3    771  Brenton Good           8th     17           40        12:17.1      36:19.3      0:58.4
    4    773  Drake Howard           7th     18           58        12:17.9      48:37.3      0:59.2
    5    767  Jack Chesser           8th     19           77        12:18.5    1:00:55.9      0:59.9
    6    772  Brody Harker           7th     39          116        12:54.4    1:13:50.3      1:35.7
    7    769  Alex Davis             6th     75          191        14:16.0    1:28:06.4      2:57.3

Mt. Zion    Finish Position -     3

  Team Score (places):  80  Team Score (times):    1:00:48.7   Average Time: 12:09.7

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    701  Lyncoln Koester        7th      2            2        11:37.0      11:37.0      0:18.3
    2    687  Julian Baker           8th      3            5        11:41.0      23:18.0      0:22.3
    3    689  Isaac Carpenter        8th     21           26        12:19.7      35:37.7      1:01.0
    4    707  Will Shade             8th     25           51        12:29.1      48:06.9      1:10.4
    5    690  Alex Current           8th     29           80        12:41.8    1:00:48.7      1:23.1
    6    696  Daniel Grauer          7th     54          134        13:20.4    1:14:09.2      2:01.8
    7    709  Wyatt Trump            6th     55          189        13:24.0    1:27:33.3      2:05.3

Parkside Jr. High Normal    Finish Position -     4

  Team Score (places):  89  Team Score (times):    1:01:14.7   Average Time: 12:14.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    755  Evan Willock           8th     10           10        11:58.2      11:58.2      0:39.5
    2    734  Brice McMorris         8th     12           22        12:02.7      24:00.9      0:44.0
    3    726  Jonah Kaeb             8th     16           38        12:10.7      36:11.6      0:52.0
    4    724  Isaiah Herbst          8th     24           62        12:26.0      48:37.7      1:07.3
    5    719  Jackson Ewing          8th     27           89        12:36.9    1:01:14.7      1:18.2
    6    737  Evan Patelli           7th     28          117        12:40.4    1:13:55.1      1:21.7
    7    752  Caleb Widergren        8th     33          150        12:45.6    1:26:40.8      1:26.9

Chiddix    Finish Position -     5

  Team Score (places): 124  Team Score (times):    1:02:11.4   Average Time: 12:26.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    568  Jack Thomas            8th      9            9        11:55.4      11:55.4      0:36.7
    2    576  Nicky Yaros            7th     13           22        12:03.7      23:59.2      0:45.0
    3    575  Joey Yaros             7th     14           36        12:04.6      36:03.8      0:45.9
    4    571  Kai Wilson             8th     35           71        12:48.5      48:52.4      1:29.8
    5    572  Nate Witzig            7th     53          124        13:18.9    1:02:11.4      2:00.2
    6    562  Jacob Ryan             8th     56          180        13:26.0    1:15:37.4      2:07.3
    7    567  Drew Thomas            8th     65          245        13:38.4    1:29:15.9      2:19.7

Champaign Edison    Finish Position -     6

  Team Score (places): 151  Team Score (times):    1:03:15.9   Average Time: 12:39.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    426  Fynn Bright            8th     11           11        12:01.5      12:01.5      0:42.8
    2    423  Ronald Baker           7th     22           33        12:21.9      24:23.4      1:03.2
    3    444  Josh Hooper            8th     32           65        12:44.8      37:08.3      1:26.2
    4    449  Caleb Mathias          6th     36          101        12:51.5      49:59.9      1:32.8
    5    434  Jackson Dillow         8th     50          151        13:16.0    1:03:15.9      1:57.3
    6    445  Ethan Jaeger           8th     51          202        13:16.8    1:16:32.8      1:58.2
    7    453  Neil Park              7th     79          281        14:23.5    1:30:56.4      3:04.8
    8    467  Braden Wells           6th  More Than  7           14:42.0    1:45:38.5      3:23.4
    9    465  Andre Taylor           8th  More Than  7           15:15.4    2:00:53.9      3:56.7
   10    457  Manny Salinas          8th  More Than  7           15:20.4    2:16:14.4      4:01.7
   11    447  Rowan King             8th  More Than  7           15:22.6    2:31:37.0      4:03.9
   12    435  Adam Edwards           7th  More Than  7           15:29.8    2:47:06.9      4:11.1
   13    424  Enrique Beuschlein     7th  More Than  7           15:49.5    3:02:56.4      4:30.8
   14    451  Jacob McLaughlin       7th  More Than  7           15:49.5    3:18:46.0      4:30.8
   15    464  Eliot Tanner           6th  More Than  7           16:05.0    3:34:51.0      4:46.3
   16    461  Bailey Simon           8th  More Than  7           16:13.4    3:51:04.5      4:54.8
   17    427  Isaak Burgener         6th  More Than  7           16:29.2    4:07:33.7      5:10.5
   18    439  Noah Green             6th  More Than  7           17:02.0    4:24:35.8      5:43.3
   19    440  Jj Guyette             6th  More Than  7           17:06.3    4:41:42.1      5:47.6
   20    450  Devan McClure          7th  More Than  7           17:07.3    4:58:49.5      5:48.6
   21    441  Jacob Harkins          6th  More Than  7           17:09.7    5:15:59.2      5:51.0
   22    459  Frank Sherman          6th  More Than  7           17:52.7    5:33:52.0      6:34.1
   23    438  Taylor Gladden         7th  More Than  7           17:54.6    5:51:46.6      6:35.9
   24    437  Isaac Ewolt            6th  More Than  7           17:55.6    6:09:42.3      6:36.9
   25    436  Jed Elsts              6th  More Than  7           19:00.6    6:28:43.0      7:42.0

Urbana Middle School    Finish Position -     7

  Team Score (places): 202  Team Score (times):    1:04:47.3   Average Time: 12:57.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    804  Kai Schwartz           7th     23           23        12:24.3      12:24.3      1:05.6
    2    793  Max Kwon-Alred         8th     30           53        12:42.7      25:07.0      1:24.0
    3    784  Gabe Doussard          7th     40           93        12:54.5      38:01.5      1:35.8
    4    808  Ben Wells              7th     46          139        13:08.4      51:09.9      1:49.7
    5    777  Brian Allison          8th     63          202        13:37.3    1:04:47.3      2:18.6
    6    790  Jayden Jackson         8th     73          275        14:06.6    1:18:53.9      2:47.9
    7    802  Todd Rent              8th     74          349        14:13.1    1:33:07.1      2:54.4

Champaign Jefferson    Finish Position -     8

  Team Score (places): 204  Team Score (times):    1:04:44.6   Average Time: 12:56.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    473  Jake Geissler          7th      4            4        11:45.4      11:45.4      0:26.7
    2    480  Taten Ludwig           8th     20           24        12:18.6      24:04.0      0:59.9
    3    471  Pieter Duursma         7th     44           68        12:59.7      37:03.7      1:41.0
    4    481  Wyatt McCarty          8th     64          132        13:37.7      50:41.5      2:19.0
    5    475  Johnathon Hanley       8th     72          204        14:03.0    1:04:44.6      2:44.3
    6    474  Zander Hackman         8th     76          280        14:17.1    1:19:01.7      2:58.4
    7    483  Quinn Nudelman         8th     81          361        14:57.9    1:33:59.6      3:39.2
    8    482  Lincoln Meyers         7th  More Than  7           15:06.5    1:49:06.2      3:47.8
    9    472  Rico Duursma           6th  More Than  7           15:09.0    2:04:15.3      3:50.3
   10    484  Simon Nudelman         6th  More Than  7           15:42.0    2:19:57.3      4:23.4

Chatham Glenwood    Finish Position -     9

  Team Score (places): 249  Team Score (times):    1:06:21.7   Average Time: 13:16.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    506  Ayden Groves           8th     26           26        12:34.0      12:34.0      1:15.3
    2    527  Carter Simmons         7th     43           69        12:55.6      25:29.6      1:36.9
    3    533  Edward Wilson          7th     49          118        13:15.9      38:45.5      1:57.2
    4    507  Matthew Held           7th     61          179        13:35.4      52:21.0      2:16.7
    5    504  Brody Green            6th     70          249        14:00.7    1:06:21.7      2:42.0
    6    517  Braden Meszaros        6th     78          327        14:21.4    1:20:43.2      3:02.7
    7    509  Evan Klein             6th     82          409        15:00.8    1:35:44.1      3:42.1

Bloomington    Finish Position -    10

  Team Score (places): 268  Team Score (times):    1:06:41.2   Average Time: 13:20.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    402  Jt Kelley              8th     38           38        12:53.9      12:53.9      1:35.2
    2    397  Caleb Hillard          8th     47           85        13:08.5      26:02.4      1:49.8
    3    417  Jude Van Allen         6th     57          142        13:27.1      39:29.6      2:08.4
    4    409  Drake Price            6th     60          202        13:31.8      53:01.4      2:13.1
    5    392  Cordell Decker         7th     66          268        13:39.8    1:06:41.2      2:21.1
    6    410  Seti Rivadeneyra-Braswe7th     67          335        13:41.6    1:20:22.9      2:22.9
    7    400  Dayd Kaeb              7th     68          403        13:45.7    1:34:08.6      2:27.0
    8    390  Spencer Boesdorfer     6th  More Than  7           14:03.6    1:48:12.3      2:45.0
    9    395  Shawn Golliday         6th  More Than  7           14:25.1    2:02:37.4      3:06.4
   10    411  Owen Ryder             8th  More Than  7           14:25.2    2:17:02.7      3:06.5
   11    399  David Humphreys,       7th  More Than  7           14:57.0    2:31:59.7      3:38.3

Evans Junior High School    Finish Position -    11

  Team Score (places): 279  Team Score (times):    1:07:18.8   Average Time: 13:27.7

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    598  Zeke Rice              7th     37           37        12:53.3      12:53.3      1:34.6
    2    588  Jaren Frankowiak       7th     52           89        13:17.4      26:10.7      1:58.7
    3    585  Tanner Dowd            8th     59          148        13:30.8      39:41.6      2:12.1
    4    583  Andrew Checchi         8th     62          210        13:36.7      53:18.3      2:18.0
    5    582  Ryan Baxter            7th     69          279        14:00.4    1:07:18.8      2:41.7
    6    601  Ethan Stoops           6th     71          350        14:00.8    1:21:19.6      2:42.1
    7    590  Harry Hinch            8th     80          430        14:24.6    1:35:44.2      3:05.9

Franklin STEAM Academy    Finish Position -    12

  Team Score (places): 287  Team Score (times):    1:08:21.8   Average Time: 13:40.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    617  Jack Larson            8th     34           34        12:46.8      12:46.8      1:28.1
    2    811  Jonathan Harrell       8th     45           79        13:01.0      25:47.8      1:42.3
    3    622  Tyler Oatman           7th     48          127        13:13.0      39:00.9      1:54.3
    4    621  Julien Moss            7th     77          204        14:18.4      53:19.3      2:59.7
    5    606  Nate Davis             6th     83          287        15:02.5    1:08:21.8      3:43.8
    6    604  Adrian Blume           7th     84          371        15:09.0    1:23:30.9      3:50.3
    7    611  Zion Jackson           6th     86          457        15:29.2    1:39:00.2      4:10.5
    8    612  Matthew Jan            7th  More Than  7           15:35.5    1:54:35.7      4:16.8
    9    624  Bhoj Rahman            6th  More Than  7           18:09.6    2:12:45.3      6:50.9

Johns Hill Middle school    Finish Position -    13

  Team Score (places): 407  Team Score (times):    1:20:53.9   Average Time: 16:10.7

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    644  Mark Uy                8th     58           58        13:28.2      13:28.2      2:09.5
    2    642  Chris Renfro           7th     85          143        15:18.1      28:46.4      3:59.4
    3    637  Tylyn Cook             6th     87          230        16:58.4      45:44.8      5:39.7
    4    636  Jacob Case             7th     88          318        17:02.7    1:02:47.6      5:44.0
    5    641  Hugo Matus             7th     89          407        18:06.3    1:20:53.9      6:47.6
    6    638  Ethan Goff             7th     90          497        20:22.5    1:41:16.5      9:03.9
    7    643  Cameron Settles        8th     91          588        22:27.2    2:03:43.7     11:08.5

Garfield Montessori    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    630  Brycen Rogers          7th  Less Than  5           14:57.4      14:57.4      3:38.7
    2    629  Anthony Rice           7th  Less Than  5           16:31.1      31:28.5      5:12.4

Stephen Decatur Middle School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    761  Joey McGinn            8th  Less Than  5           13:54.1      13:54.1      2:35.4
Top

Overall Finish List - Girls

Girls Varsity

All Runners


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Year

    1      1    255  Ali Ince              Kingsley Junior High School             11:49.9  5:55/M  8th 
    2      2    123  Brooklynn Sweikar     Champaign Jefferson                     12:36.8  6:18/M  8th 
    3      3    269  Addie Snoeyink        Kingsley Junior High School             12:40.5  6:20/M  8th 
    4      4    310  Julie Bach            Parkside Jr. High Normal                12:41.1  6:21/M  6th 
    5      5    135  Ava Gorrie            Chatham Glenwood                        12:44.4  6:22/M  8th 
    6      6    132  Elise Destasio        Chatham Glenwood                        12:50.3  6:25/M  8th 
    7      7    285  Celeste Gram          Mt. Zion                                12:53.8  6:27/M  8th 
    8      8    137  Lydia Gurnsey         Chatham Glenwood                        12:57.6  6:29/M  8th 
    9      9    149  Rylann Law            Chatham Glenwood                        12:59.2  6:30/M  7th 
   10     10      4  Zoey Carter           Bloomington                             13:00.0  6:30/M  7th 
   11     11    337  Ella Goodman          Taylorville Junior High School          13:00.0  6:30/M  8th 
   12     12    327  Eve Whitlow           Parkside Jr. High Normal                13:01.7  6:31/M  7th 
   13     13    260  Maya Lanier           Kingsley Junior High School             13:06.2  6:33/M  7th 
   14     14    148  Rowann Law            Chatham Glenwood                        13:10.0  6:35/M  7th 
   15     15    124  Kaylee Sweikar        Champaign Jefferson                     13:11.9  6:36/M  7th 
   16     16    170  Olivia Corson         Chiddix                                 13:19.2  6:40/M  8th 
   17     17    266  Kaitlyn Ringler       Kingsley Junior High School             13:23.7  6:42/M  7th 
   18     18    282  Ellie Fritzsche       Mt. Zion                                13:29.2  6:45/M  8th 
   19     19    142  Madi Iwanicki         Chatham Glenwood                        13:32.9  6:46/M  8th 
   20     20    158  Kamryn Robbins        Chatham Glenwood                        13:38.0  6:49/M  7th 
   21     21     50  Jaylee Elsts          Champaign Edison                        13:45.0  6:53/M  8th 
   22     22    256  Makayla Jackson       Kingsley Junior High School             13:50.2  6:55/M  6th 
   23     23    280  Aly Douglas           Mt. Zion                                13:55.3  6:58/M  7th 
   24     24     28  Gwenyth Suess         Bloomington                             13:58.5  6:59/M  7th 
   25     25    274  Renee Ballard         Mt. Zion                                14:04.7  7:02/M  8th 
   26     26    251  Ryann Bossard         Kingsley Junior High School             14:07.0  7:04/M  8th 
   27     27    326  Amanda Warren         Parkside Jr. High Normal                14:27.0  7:14/M  6th 
   28     28    320  Jasmine McMorris      Parkside Jr. High Normal                14:27.3  7:14/M  6th 
   29     29      2  Jordan Bicknell       Bloomington                             14:29.0  7:15/M  8th 
   30     30      1  Katelyn Arbuckle      Bloomington                             14:35.4  7:18/M  8th 
   31     31     12  Mae Jones             Bloomington                             14:38.8  7:19/M  6th 
   32     32    164  Mary Baker            Chiddix                                 14:43.3  7:22/M  8th 
   33     33      7  Poppy N. Henry        Bloomington                             14:43.4  7:22/M  7th 
   34     34    300  Addison Rotz          Mt. Zion                                14:45.1  7:23/M  6th 
   35  (< 5)    347  Lily Leaks            The Lutheran School Association         14:50.1  7:25/M  8th 
   36     35    100  Ella Doty             Champaign Jefferson                     14:51.2  7:26/M  8th 
   37     36    205  Paige Pollitt         Evans Junior High School                14:52.6  7:26/M  7th 
   38     37     39  Izzy Buldak           Champaign Edison                        14:53.4  7:27/M  7th 
   39     38     75  Lula Randolph         Champaign Edison                        14:56.6  7:28/M  8th 
   40     39    350  Yaendi Bautista       Urbana Middle School                    14:56.8  7:28/M  7th 
   41     40    181  Abigal Ziemer         Chiddix                                 14:58.8  7:29/M  8th 
   42     41    166  Lily Cavanaugh        Chiddix                                 15:00.7  7:30/M  6th 
   43     42     21  Alexandra Noonan      Bloomington                             15:10.1  7:35/M  6th 
   44     43    296  Kadence Miller        Mt. Zion                                15:14.9  7:37/M  6th 
   45     44    195  Dhruti Joshi          Evans Junior High School                15:19.9  7:40/M  6th 
   46     45    335  Alyssa Andreatta      Taylorville Junior High School          15:20.6  7:40/M  7th 
   47     46    351  Kaleigh Bell          Urbana Middle School                    15:21.5  7:41/M  6th 
   48     47    178  Paige Roser           Chiddix                                 15:25.3  7:43/M  6th 
   49     48    106  Allison Hemming       Champaign Jefferson                     15:32.8  7:46/M  7th 
   50     49    173  Kyara Hall-Reeder     Chiddix                                 15:33.1  7:47/M  8th 
   51     50    105  Nicole Granger        Champaign Jefferson                     15:35.7  7:48/M  7th 
   52     51    340  Brooke Heimsness      Taylorville Junior High School          15:36.6  7:48/M  7th 
   53     52    254  Carly Gorman          Kingsley Junior High School             15:38.8  7:49/M  6th 
   54     53    367  Mia Nicholson Palaska Urbana Middle School                    15:42.3  7:51/M  6th 
   55     54    102  Grace Elrick          Champaign Jefferson                     15:44.4  7:52/M  7th 
   56     55     81  Darwyn Sly            Champaign Edison                        15:44.7  7:52/M  8th 
   57     56     72  Grace Pelz            Champaign Edison                        15:46.0  7:53/M  8th 
   58  (> 7)     26  Lily Promenschenkel   Bloomington                             15:46.4  7:53/M  8th 
   59     57     63  Rayleigh Law          Champaign Edison                        15:46.6  7:53/M  8th 
   60     58     49  Gwen Ellis            Champaign Edison                        15:48.3  7:54/M  8th 
   61  (> 7)      9  Reese Huber           Bloomington                             15:49.6  7:55/M  7th 
   62  (> 7)     78  Lucy Sherman          Champaign Edison                        15:51.2  7:56/M  8th 
   63     59    199  Piper Lowder          Evans Junior High School                15:51.5  7:56/M  6th 
   64     60    349  Celia Barkley         Urbana Middle School                    15:52.4  7:56/M  7th 
   65     61    222  Zaynab Rahman         Franklin STEAM Academy                  15:52.5  7:56/M  6th 
   66  (< 5)    330  Kamie Hoffman         Stephen Decatur Middle School           15:58.8  7:59/M  8th 
   67  (> 7)     24  Alyson Oganovich      Bloomington                             15:59.5  8:00/M  7th 
   68     62    344  Sophia Rogers         Taylorville Junior High School          16:00.7  8:00/M  7th 
   69     63    190  Camry Fisher          Evans Junior High School                16:01.2  8:01/M  7th 
   70     64    193  Madison Hardy         Evans Junior High School                16:06.0  8:03/M  8th 
   71  (> 7)     84  Anna Sweet            Champaign Edison                        16:12.8  8:06/M  7th 
   72     65    198  Torey Langellier      Evans Junior High School                16:13.5  8:07/M  7th 
   73     66    316  Kayden Gonzalez       Parkside Jr. High Normal                16:13.6  8:07/M  6th 
   74     67    342  Lyla Repscher         Taylorville Junior High School          16:14.0  8:07/M  7th 
   75     68    321  Madelyn Nourie        Parkside Jr. High Normal                16:14.6  8:07/M  8th 
   76  (> 7)     77  Stephania Ruggieri    Champaign Edison                        16:15.2  8:08/M  7th 
   77  (> 7)     36  Julia Bilsbury        Champaign Edison                        16:17.6  8:09/M  7th 
   78     69    343  Grace Rogers          Taylorville Junior High School          16:22.9  8:11/M  6th 
   79     70    116  Charlotte Mercer      Champaign Jefferson                     16:23.2  8:12/M  7th 
   80  (> 7)     89  Iris Amit             Champaign Jefferson                     16:23.3  8:12/M  8th 
   81     71    223  Ayanna Ramrattan      Franklin STEAM Academy                  16:36.5  8:18/M  8th 
   82     72    207  Megan Smith           Evans Junior High School                16:43.6  8:22/M  8th 
   83     73    304  Avery Sommer          Mt. Zion                                16:53.4  8:27/M  6th 
   84  (> 7)     71  Molly Pate            Champaign Edison                        16:55.2  8:28/M  6th 
   85     74    361  Ruth Holtapp          Urbana Middle School                    16:59.1  8:30/M  6th 
   86  (> 7)     41  Lindsay Campbell      Champaign Edison                        16:59.8  8:30/M  8th 
   87  (> 7)     45  Adderly Crompton      Champaign Edison                        17:00.0  8:30/M  8th 
   88  (> 7)     57  Isabella Hays         Champaign Edison                        17:01.5  8:31/M  6th 
   89  (> 7)     79  Kaitlyn Shoemaker     Champaign Edison                        17:04.4  8:32/M  6th 
   90     75    368  Dara Norris           Urbana Middle School                    17:04.6  8:32/M  6th 
   91  (> 7)    125  Brooklyn Taylor       Champaign Jefferson                     17:05.7  8:33/M  7th 
   92  (> 7)     98  Myra Dodd             Champaign Jefferson                     17:08.3  8:34/M  8th 
   93  (> 7)     52  Cally Esslinger       Champaign Edison                        17:08.8  8:34/M  7th 
   94     76    249  Riahna Woodland       Johns Hill Middle school                17:09.6  8:35/M  7th 
   95     77    318  Harper McGowan        Parkside Jr. High Normal                17:10.5  8:35/M  7th 
   96     78    244  Alina Ramos           Johns Hill Middle school                17:12.9  8:36/M  7th 
   97     79    209  Eve Anderson          Franklin STEAM Academy                  17:15.7  8:38/M  6th 
   98     80    168  Rylee Church          Chiddix                                 17:16.5  8:38/M  7th 
   99  (> 7)     69  Claire Oldani         Champaign Edison                        17:17.4  8:39/M  6th 
  100     81    338  Grayce Goodroe        Taylorville Junior High School          17:30.1  8:45/M  8th 

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Year

  101     82    245  Hana Renfro           Johns Hill Middle school                17:39.2  8:50/M  6th 
  102  (> 7)    341  Julia Prose           Taylorville Junior High School          17:44.0  8:52/M  7th 
  103     83    231  Adsen Tarr            Franklin STEAM Academy                  17:45.5  8:53/M  6th 
  104     84    210  Tessa Castro          Franklin STEAM Academy                  17:48.6  8:54/M  8th 
  105     85    230  Sarah Su              Franklin STEAM Academy                  17:49.1  8:55/M  8th 
  106  (> 7)     46  Elizabeth Crompton    Champaign Edison                        17:49.7  8:55/M  6th 
  107  (> 7)     76  Isabella Roundtree    Champaign Edison                        17:53.7  8:57/M  6th 
  108  (> 7)     47  Shanley Davis         Champaign Edison                        18:02.2  9:01/M  6th 
  109     86    358  Ellen Davila          Urbana Middle School                    18:02.4  9:01/M  6th 
  110  (< 5)    346  Emma Creviston        The Lutheran School Association         18:06.8  9:03/M  7th 
  111  (< 5)    239  Rose Matthews         Hope Academy                            18:38.8  9:19/M  6th 
  112     87    229  Hannah Su             Franklin STEAM Academy                  18:47.9  9:24/M  8th 
  113     88    243  Morgan Patterson      Johns Hill Middle school                18:53.0  9:27/M  6th 
  114     89    242  Maddie Patterson      Johns Hill Middle school                19:02.3  9:31/M  8th 
  115     90    247  Lily Rinchiuso        Johns Hill Middle school                19:12.5  9:36/M  7th 
  116     91    240  Deliilah Galvan       Johns Hill Middle school                19:30.8  9:45/M  7th 
  117  (> 7)    216  Eunice Kim            Franklin STEAM Academy                  20:15.0 10:08/M  8th 
  118  (> 7)    246  Lillian Renfro        Johns Hill Middle school                22:19.3 11:10/M  8th 
  119  (< 5)    235  Meera Mutharasan      Garfield Montessori                     26:16.5 13:08/M  8th 
  120  (< 5)    234  Ruth Holler           Garfield Montessori                     26:16.7 13:08/M  7th 
Top

Team Summary Report - Girls

Girls Varsity

All Runners


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Chatham Glenwood                       42               5   6   8   9  14  19  20         
        Top  5 Times: 1:04:41.7

    2 Kingsley Junior High School            56               1   3  13  17  22  26  52         
        Top  5 Times: 1:04:50.6

    3 Mt. Zion                              107               7  18  23  25  34  43  73         
        Top  5 Times: 1:09:08.3

    4 Bloomington                           124              10  24  29  30  31  33  42         
        Top  5 Times: 1:10:42.0

    5 Parkside Jr. High Normal              137               4  12  27  28  66  68  77         
        Top  5 Times: 1:10:50.9

    6 Champaign Jefferson                   150               2  15  35  48  50  54  70         
        Top  5 Times: 1:11:48.6

    7 Chiddix                               176              16  32  40  41  47  49  80         
        Top  5 Times: 1:13:27.5

    8 Champaign Edison                      207              21  37  38  55  56  57  58         
        Top  5 Times: 1:15:05.9

    9 Taylorville Junior High School        236              11  45  51  62  67  69  81         
        Top  5 Times: 1:16:12.1

   10 Evans Junior High School              266              36  44  59  63  64  65  72         
        Top  5 Times: 1:18:11.3

   11 Urbana Middle School                  272              39  46  53  60  74  75  86         
        Top  5 Times: 1:18:52.2

   12 Franklin STEAM Academy                378              61  71  79  83  84  85  87         
        Top  5 Times: 1:25:18.8

   13 Johns Hill Middle school              413              76  78  82  88  89  90  91         
        Top  5 Times: 1:29:57.1

 Inc. Garfield Montessori                  2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Hope Academy                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Stephen Decatur Middle School        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. The Lutheran School Association      2 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Top

Detail Team Results - Girls

Girls Varsity

All Runners

Chatham Glenwood    Finish Position -     1

  Team Score (places):  42  Team Score (times):    1:04:41.7   Average Time: 12:56.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    135  Ava Gorrie             8th      5            5        12:44.4      12:44.4      0:54.5
    2    132  Elise Destasio         8th      6           11        12:50.3      25:34.7      1:00.3
    3    137  Lydia Gurnsey          8th      8           19        12:57.6      38:32.4      1:07.7
    4    149  Rylann Law             7th      9           28        12:59.2      51:31.6      1:09.2
    5    148  Rowann Law             7th     14           42        13:10.0    1:04:41.7      1:20.1
    6    142  Madi Iwanicki          8th     19           61        13:32.9    1:18:14.6      1:43.0
    7    158  Kamryn Robbins         7th     20           81        13:38.0    1:31:52.6      1:48.0

Kingsley Junior High School    Finish Position -     2

  Team Score (places):  56  Team Score (times):    1:04:50.6   Average Time: 12:58.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    255  Ali Ince               8th      1            1        11:49.9      11:49.9      0:00.0
    2    269  Addie Snoeyink         8th      3            4        12:40.5      24:30.4      0:50.5
    3    260  Maya Lanier            7th     13           17        13:06.2      37:36.6      1:16.3
    4    266  Kaitlyn Ringler        7th     17           34        13:23.7      51:00.4      1:33.8
    5    256  Makayla Jackson        6th     22           56        13:50.2    1:04:50.6      2:00.2
    6    251  Ryann Bossard          8th     26           82        14:07.0    1:18:57.7      2:17.1
    7    254  Carly Gorman           6th     52          134        15:38.8    1:34:36.5      3:48.8

Mt. Zion    Finish Position -     3

  Team Score (places): 107  Team Score (times):    1:09:08.3   Average Time: 13:49.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    285  Celeste Gram           8th      7            7        12:53.8      12:53.8      1:03.9
    2    282  Ellie Fritzsche        8th     18           25        13:29.2      26:23.1      1:39.3
    3    280  Aly Douglas            7th     23           48        13:55.3      40:18.4      2:05.4
    4    274  Renee Ballard          8th     25           73        14:04.7      54:23.2      2:14.8
    5    300  Addison Rotz           6th     34          107        14:45.1    1:09:08.3      2:55.2
    6    296  Kadence Miller         6th     43          150        15:14.9    1:24:23.3      3:25.0
    7    304  Avery Sommer           6th     73          223        16:53.4    1:41:16.7      5:03.4

Bloomington    Finish Position -     4

  Team Score (places): 124  Team Score (times):    1:10:42.0   Average Time: 14:08.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1      4  Zoey Carter            7th     10           10        13:00.0      13:00.0      1:10.1
    2     28  Gwenyth Suess          7th     24           34        13:58.5      26:58.6      2:08.6
    3      2  Jordan Bicknell        8th     29           63        14:29.0      41:27.6      2:39.1
    4      1  Katelyn Arbuckle       8th     30           93        14:35.4      56:03.1      2:45.5
    5     12  Mae Jones              6th     31          124        14:38.8    1:10:42.0      2:48.9
    6      7  Poppy N. Henry         7th     33          157        14:43.4    1:25:25.4      2:53.4
    7     21  Alexandra Noonan       6th     42          199        15:10.1    1:40:35.5      3:20.2
    8     26  Lily Promenschenkel    8th  More Than  7           15:46.4    1:56:22.0      3:56.5
    9      9  Reese Huber            7th  More Than  7           15:49.6    2:12:11.7      3:59.7
   10     24  Alyson Oganovich       7th  More Than  7           15:59.5    2:28:11.2      4:09.6

Parkside Jr. High Normal    Finish Position -     5

  Team Score (places): 137  Team Score (times):    1:10:50.9   Average Time: 14:10.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    310  Julie Bach             6th      4            4        12:41.1      12:41.1      0:51.2
    2    327  Eve Whitlow            7th     12           16        13:01.7      25:42.9      1:11.7
    3    326  Amanda Warren          6th     27           43        14:27.0      40:09.9      2:37.1
    4    320  Jasmine McMorris       6th     28           71        14:27.3      54:37.3      2:37.4
    5    316  Kayden Gonzalez        6th     66          137        16:13.6    1:10:50.9      4:23.7
    6    321  Madelyn Nourie         8th     68          205        16:14.6    1:27:05.6      4:24.7
    7    318  Harper McGowan         7th     77          282        17:10.5    1:44:16.1      5:20.5

Champaign Jefferson    Finish Position -     6

  Team Score (places): 150  Team Score (times):    1:11:48.6   Average Time: 14:21.7

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    123  Brooklynn Sweikar      8th      2            2        12:36.8      12:36.8      0:46.9
    2    124  Kaylee Sweikar         7th     15           17        13:11.9      25:48.7      1:22.0
    3    100  Ella Doty              8th     35           52        14:51.2      40:40.0      3:01.3
    4    106  Allison Hemming        7th     48          100        15:32.8      56:12.8      3:42.9
    5    105  Nicole Granger         7th     50          150        15:35.7    1:11:48.6      3:45.8
    6    102  Grace Elrick           7th     54          204        15:44.4    1:27:33.1      3:54.5
    7    116  Charlotte Mercer       7th     70          274        16:23.2    1:43:56.3      4:33.3
    8     89  Iris Amit              8th  More Than  7           16:23.3    2:00:19.7      4:33.4
    9    125  Brooklyn Taylor        7th  More Than  7           17:05.7    2:17:25.5      5:15.8
   10     98  Myra Dodd              8th  More Than  7           17:08.3    2:34:33.8      5:18.4

Chiddix    Finish Position -     7

  Team Score (places): 176  Team Score (times):    1:13:27.5   Average Time: 14:41.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    170  Olivia Corson          8th     16           16        13:19.2      13:19.2      1:29.3
    2    164  Mary Baker             8th     32           48        14:43.3      28:02.5      2:53.4
    3    181  Abigal Ziemer          8th     40           88        14:58.8      43:01.3      3:08.8
    4    166  Lily Cavanaugh         6th     41          129        15:00.7      58:02.1      3:10.8
    5    178  Paige Roser            6th     47          176        15:25.3    1:13:27.5      3:35.4
    6    173  Kyara Hall-Reeder      8th     49          225        15:33.1    1:29:00.6      3:43.1
    7    168  Rylee Church           7th     80          305        17:16.5    1:46:17.2      5:26.6

Champaign Edison    Finish Position -     8

  Team Score (places): 207  Team Score (times):    1:15:05.9   Average Time: 15:01.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1     50  Jaylee Elsts           8th     21           21        13:45.0      13:45.0      1:55.1
    2     39  Izzy Buldak            7th     37           58        14:53.4      28:38.5      3:03.5
    3     75  Lula Randolph          8th     38           96        14:56.6      43:35.1      3:06.7
    4     81  Darwyn Sly             8th     55          151        15:44.7      59:19.9      3:54.8
    5     72  Grace Pelz             8th     56          207        15:46.0    1:15:05.9      3:56.1
    6     63  Rayleigh Law           8th     57          264        15:46.6    1:30:52.5      3:56.7
    7     49  Gwen Ellis             8th     58          322        15:48.3    1:46:40.8      3:58.3
    8     78  Lucy Sherman           8th  More Than  7           15:51.2    2:02:32.1      4:01.3
    9     84  Anna Sweet             7th  More Than  7           16:12.8    2:18:44.9      4:22.8
   10     77  Stephania Ruggieri     7th  More Than  7           16:15.2    2:35:00.2      4:25.3
   11     36  Julia Bilsbury         7th  More Than  7           16:17.6    2:51:17.8      4:27.7
   12     71  Molly Pate             6th  More Than  7           16:55.2    3:08:13.0      5:05.2
   13     41  Lindsay Campbell       8th  More Than  7           16:59.8    3:25:12.8      5:09.8
   14     45  Adderly Crompton       8th  More Than  7           17:00.0    3:42:12.8      5:10.1
   15     57  Isabella Hays          6th  More Than  7           17:01.5    3:59:14.3      5:11.6
   16     79  Kaitlyn Shoemaker      6th  More Than  7           17:04.4    4:16:18.8      5:14.5
   17     52  Cally Esslinger        7th  More Than  7           17:08.8    4:33:27.6      5:18.9
   18     69  Claire Oldani          6th  More Than  7           17:17.4    4:50:45.1      5:27.5
   19     46  Elizabeth Crompton     6th  More Than  7           17:49.7    5:08:34.8      5:59.8
   20     76  Isabella Roundtree     6th  More Than  7           17:53.7    5:26:28.5      6:03.8
   21     47  Shanley Davis          6th  More Than  7           18:02.2    5:44:30.8      6:12.3

Taylorville Junior High School    Finish Position -     9

  Team Score (places): 236  Team Score (times):    1:16:12.1   Average Time: 15:14.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    337  Ella Goodman           8th     11           11        13:00.0      13:00.0      1:10.1
    2    335  Alyssa Andreatta       7th     45           56        15:20.6      28:20.7      3:30.7
    3    340  Brooke Heimsness       7th     51          107        15:36.6      43:57.3      3:46.6
    4    344  Sophia Rogers          7th     62          169        16:00.7      59:58.0      4:10.8
    5    342  Lyla Repscher          7th     67          236        16:14.0    1:16:12.1      4:24.1
    6    343  Grace Rogers           6th     69          305        16:22.9    1:32:35.0      4:32.9
    7    338  Grayce Goodroe         8th     81          386        17:30.1    1:50:05.2      5:40.2
    8    341  Julia Prose            7th  More Than  7           17:44.0    2:07:49.2      5:54.0

Evans Junior High School    Finish Position -    10

  Team Score (places): 266  Team Score (times):    1:18:11.3   Average Time: 15:38.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    205  Paige Pollitt          7th     36           36        14:52.6      14:52.6      3:02.7
    2    195  Dhruti Joshi           6th     44           80        15:19.9      30:12.5      3:29.9
    3    199  Piper Lowder           6th     59          139        15:51.5      46:04.0      4:01.5
    4    190  Camry Fisher           7th     63          202        16:01.2    1:02:05.3      4:11.3
    5    193  Madison Hardy          8th     64          266        16:06.0    1:18:11.3      4:16.0
    6    198  Torey Langellier       7th     65          331        16:13.5    1:34:24.8      4:23.5
    7    207  Megan Smith            8th     72          403        16:43.6    1:51:08.5      4:53.7

Urbana Middle School    Finish Position -    11

  Team Score (places): 272  Team Score (times):    1:18:52.2   Average Time: 15:46.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    350  Yaendi Bautista        7th     39           39        14:56.8      14:56.8      3:06.9
    2    351  Kaleigh Bell           6th     46           85        15:21.5      30:18.3      3:31.5
    3    367  Mia Nicholson Palaska  6th     53          138        15:42.3      46:00.7      3:52.4
    4    349  Celia Barkley          7th     60          198        15:52.4    1:01:53.1      4:02.5
    5    361  Ruth Holtapp           6th     74          272        16:59.1    1:18:52.2      5:09.1
    6    368  Dara Norris            6th     75          347        17:04.6    1:35:56.9      5:14.7
    7    358  Ellen Davila           6th     86          433        18:02.4    1:53:59.3      6:12.5

Franklin STEAM Academy    Finish Position -    12

  Team Score (places): 378  Team Score (times):    1:25:18.8   Average Time: 17:03.7

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    222  Zaynab Rahman          6th     61           61        15:52.5      15:52.5      4:02.5
    2    223  Ayanna Ramrattan       8th     71          132        16:36.5      32:29.0      4:46.6
    3    209  Eve Anderson           6th     79          211        17:15.7      49:44.7      5:25.7
    4    231  Adsen Tarr             6th     83          294        17:45.5    1:07:30.2      5:55.5
    5    210  Tessa Castro           8th     84          378        17:48.6    1:25:18.8      5:58.7
    6    230  Sarah Su               8th     85          463        17:49.1    1:43:08.0      5:59.2
    7    229  Hannah Su              8th     87          550        18:47.9    2:01:55.9      6:58.0
    8    216  Eunice Kim             8th  More Than  7           20:15.0    2:22:11.0      8:25.1

Johns Hill Middle school    Finish Position -    13

  Team Score (places): 413  Team Score (times):    1:29:57.1   Average Time: 17:59.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    249  Riahna Woodland        7th     76           76        17:09.6      17:09.6      5:19.7
    2    244  Alina Ramos            7th     78          154        17:12.9      34:22.5      5:22.9
    3    245  Hana Renfro            6th     82          236        17:39.2      52:01.8      5:49.3
    4    243  Morgan Patterson       6th     88          324        18:53.0    1:10:54.8      7:03.0
    5    242  Maddie Patterson       8th     89          413        19:02.3    1:29:57.1      7:12.4
    6    247  Lily Rinchiuso         7th     90          503        19:12.5    1:49:09.7      7:22.6
    7    240  Deliilah Galvan        7th     91          594        19:30.8    2:08:40.6      7:40.9
    8    246  Lillian Renfro         8th  More Than  7           22:19.3    2:30:59.9     10:29.4

Garfield Montessori    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    235  Meera Mutharasan       8th  Less Than  5           26:16.5      26:16.5     14:26.6
    2    234  Ruth Holler            7th  Less Than  5           26:16.7      52:33.3     14:26.8

Hope Academy    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    239  Rose Matthews          6th  Less Than  5           18:38.8      18:38.8      6:48.8

Stephen Decatur Middle School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    330  Kamie Hoffman          8th  Less Than  5           15:58.8      15:58.8      4:08.9

The Lutheran School Association    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Year    Place        Place      Time        Time        Back
    1    347  Lily Leaks             8th  Less Than  5           14:50.1      14:50.1      3:00.1
    2    346  Emma Creviston         7th  Less Than  5           18:06.8      32:56.9      6:16.8