Minooka XC Flight Invitational

September 21, 2019


River City Race Management www.adkinstrak.com

Overall Finish List - Girls

Flight 5

All Runners

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
1 1 556 Hailey Simmons YHS 19:24.00 6:28/M JR  
2 2 36 Annie Sellenberg Batavia 20:09.00 6:43/M JR  
3 3 429 Haley Engels Naperville Central High School 20:14.00 6:44/M JR  
4 4 384 Mary Rushing Minooka 20:19.00 6:46/M JR  
5 5 1304 Emily Shafron Plainfield North High School 20:42.00 6:54/M SO  
6 6 57 Anna Hulstedt Belvidere North High School 20:43.00 6:54/M SR  
7 7 155 Delaney Cairns Huntley High School 21:24.00 7:08/M SO  
8 8 97 Auri Watson Bolingbrook High School 22:02.00 7:20/M FR  
9 9 402 Kiliegh Burge Moline High School 22:17.00 7:25/M JR  
10 10 525 Yazmin Setaram Willowbrook High School 22:33.00 7:31/M FR  
11 11 137 Nicole Vlahov Hoffman Estates 24:34.00 8:11/M FR  

Overall Finish List - Boys

Flight 5

All Runners

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
1 1 1221 Aidan Oster Waubonsie Valley 16:26.00 5:28/M SO  
2 2 678 Clark Kelly Downers Grove North 16:32.00 5:30/M SR  
3 3 1266 Nick Clever YHS 16:35.00 5:31/M SO  
4 4 1038 Eamon Brady Maine South 16:40.00 5:33/M JR  
5 5 1088 Nicholas Chaidez Minooka 16:56.00 5:38/M SR  
6 6 844 Nolan Sams Lincoln-Way Central HS 17:01.00 5:40/M FR  
7 7 1182 Jake Rutkowski Plainfield North 17:15.00 5:45/M SR  
8 8 790 Ryan Besch Huntley High School 17:29.00 5:49/M JR  
9 9 762 Preetpaul Singh Hoffman Estates High School 18:15.00 6:05/M SO  
10 10 941 Joshua Garcia Lyons Township 18:18.00 6:06/M JR  
11 11 737 Mason Ringger EPG 18:36.00 6:12/M JR  
12 12 640 Evan Lee Conant High School 18:42.00 6:14/M SO  
13 13 1138 Austin Garmon Moline High School 18:47.00 6:16/M JR  
14 14 566 Matthew Ashe Batavia High School 18:48.00 6:16/M SR  
15 15 864 Dylan Dizonno Lockport Township 18:54.00 6:18/M JR  
16 16 785 Trip Shonkwiler Homewood Flossmoor 19:41.00 6:33/M FR  
17 17 1256 Liam Riesen Willowbrook 20:27.00 6:49/M SR