Minooka XC Flight Invitational

September 21, 2019


River City Race Management www.adkinstrak.com

Overall Finish List - Girls

Flight 7

All Runners

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
1 1 14 Anissa Garcia Batavia 19:58.00 6:39/M SR  
2 2 561 Nicki Vergara YHS 20:07.00 6:42/M JR  
3 3 481 Noelle Veome Naperville Central High School 20:14.00 6:44/M SR  
4 4 393 Amanda Wilson Minooka 20:25.00 6:48/M SR  
5 5 1309 Amelia Barrington Willowbrook High School 20:37.00 6:52/M FR  
6 6 164 Emily Glass Huntley High School 20:51.00 6:57/M SR  
7 7 499 Katie Nalley Plainfield North High School 20:56.00 6:59/M JR  
8 8 85 Yaneli Izaguirre Bolingbrook High School 21:56.00 7:18/M JR  
9 9 61 Katherine Luna Belvidere North High School 22:19.00 7:26/M SR  
10 10 404 Liliana Flores Moline High School 22:56.00 7:38/M FR  
11 11 99 Mya Gramm EPG 24:36.00 8:12/M SR  
12 12 128 Katherine Lee Hoffman Estates 24:44.00 8:14/M FR  

Overall Finish List - Boys

Flight 7

All Runners

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
1 1 676 Jonathan Jasso Downers Grove North 16:46.00 5:35/M SR  
2 2 1125 Adam Shaw Minooka 17:01.00 5:40/M JR  
3 3 1223 Andres Perez-Delgadillo Waubonsie Valley 17:02.00 5:40/M SO  
4 4 1277 Austin Hunter YHS 17:07.00 5:42/M SR  
5 5 827 Lucas Dion Lincoln-Way Central HS 17:24.00 5:48/M SR  
6 6 1163 Jeremy Drag Plainfield North 17:25.00 5:48/M JR  
7 7 808 Brice Klepfer Huntley High School 17:41.00 5:53/M SR  
8 8 1036 Sean Bauer Maine South 17:51.00 5:57/M SR  
9 9 976 Benjamin Mathis Lyons Township 18:01.00 6:00/M SR  
10 10 656 Jason Thomas Conant High School 18:14.00 6:04/M SO  
11 11 759 Mohammed Saleem Hoffman Estates High School 18:23.00 6:07/M JR  
12 12 725 Brett Endress EPG 18:30.00 6:10/M SR  
13 13 881 Collin Lippe Lockport Township 18:35.00 6:11/M JR  
14 14 1146 Emilio Perez Moline High School 19:01.00 6:20/M SR  
15 15 584 Xander Lundblad Batavia High School 19:10.00 6:23/M SR  
16 16 784 Umar Ryan Homewood Flossmoor 20:04.00 6:41/M SO