IHSA Sectional - Elmwood/Brimfield

October 31, 2020


Results By River City Race Management, LLC

Overall Finish List - Girls

All Teams

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 183 Anna Perry Eureka 16:59.87 5:40/M 11
2 2 245 Savanah Beavers Stanford (Olympia) 18:14.39 6:05/M 12
3 3 223 Lizzy Zacharias Normal (University) 18:39.97 6:13/M 12
4 4 217 Adriana Crabtree Normal (University) 18:43.78 6:15/M 11
5 5 151 Nora Brady Bloomington (Central Catholic) 18:47.12 6:16/M 10
6 6 174 Addie Symonds Elmwood 18:47.12 6:16/M 9
7 7 242 Vivian Rahmel Springfield (Sacred Heart-Griffin) 19:03.32 6:21/M 10
8 (< 5) 206 Kaitlyn Burge Mackinaw (Deer Creek-M.) 19:14.15 6:25/M 9
9 8 249 Abby Litwiller Stanford (Olympia) 19:14.97 6:25/M 10
10 9 180 Elle Knapp Eureka 19:20.80 6:27/M 11
11 10 137 Meg Simmons Astoria 19:33.56 6:31/M 10
12 11 148 Emma West Auburn 19:34.57 6:32/M 12
13 12 261 Katherine Walker Williamsville 19:38.15 6:33/M 11
14 (< 5) 161 Natalie Garneau Downs (Tri-Valley) 19:38.54 6:33/M 12
15 13 226 Megan Derrick Pleasant Plains 19:48.07 6:36/M 10
16 14 218 Delaney Fitzgerald Normal (University) 19:49.70 6:37/M 11
17 15 142 Rylee Chelbian Auburn 19:51.07 6:37/M 9
18 16 166 Jenna Kent El Paso (E.P.-Gridley) 19:59.89 6:40/M 11
19 17 146 Katie Pace Auburn 20:01.11 6:40/M 9
20 18 244 Rachel Andris Stanford (Olympia) 20:09.83 6:43/M 9
21 19 208 Olivia Bishop Macomb 20:15.56 6:45/M 12
22 20 197 Bryn Bahnks Knoxville 20:15.56 6:45/M 10
23 (< 5) 232 Kyra Hilsabeck Princeville 20:18.94 6:46/M 10
24 21 239 Kaitlyn Lee Springfield (Sacred Heart-Griffin) 20:22.55 6:48/M 10
25 22 168 Lizzie Uphoff El Paso (E.P.-Gridley) 20:23.72 6:48/M 9
26 (< 5) 253 Lydia Snider Tremont 20:27.23 6:49/M 9
27 23 171 Melody Glenn Elmwood 20:28.35 6:49/M 10
28 24 155 Kaylie Eckhoff Bloomington (Central Catholic) 20:29.99 6:50/M 11
29 25 236 Maggie Fleischli Springfield (Sacred Heart-Griffin) 20:32.78 6:51/M 9
30 (< 5) 160 Aryanah Vonk Chillicothe (Illinois Valley Central) 20:33.72 6:51/M 9
31 26 237 Grayson Hady Springfield (Sacred Heart-Griffin) 20:34.80 6:52/M 9
32 (< 5) 158 Katelyn Dennis Carthage (Illini West) 20:35.60 6:52/M 11
33 27 219 Mya Kaeb Normal (University) 20:36.52 6:52/M 12
34 28 258 Riley Mendenhall Williamsville 20:43.77 6:55/M 9
35 29 251 Maddie Litwiller Stanford (Olympia) 20:44.01 6:55/M 12
36 30 221 Mackie Madix Normal (University) 20:44.03 6:55/M 12
37 31 247 Chrystal Cornwell Stanford (Olympia) 20:48.82 6:56/M 10
38 32 216 Ryann Bossard Normal (University) 20:49.50 6:57/M 9
39 33 200 Lauren King Knoxville 20:50.94 6:57/M 9
40 (< 5) 234 Teresa Drotar Quincy (Notre Dame) 20:53.54 6:58/M 11
41 34 240 Paige Mattiuz Springfield (Sacred Heart-Griffin) 20:55.91 6:59/M 10
42 35 202 Mackenzie Rader Knoxville 20:56.04 6:59/M 11
43 36 143 Karmyn Flesch Auburn 21:00.30 7:00/M 12
44 37 255 Allie Henrikson Williamsville 21:01.60 7:01/M 10
45 38 209 Khyliegh Diggs Macomb 21:02.85 7:01/M 11
46 39 201 Aujah Madden Knoxville 21:03.33 7:01/M 12
47 (< 5) 252 Alida Prohel Tremont 21:05.26 7:02/M 10
48 (< 5) 159 Emma Whitaker Carthage (Illini West) 21:06.57 7:02/M 9
49 40 198 Ainsley Buster Knoxville 21:07.90 7:03/M 12
50 41 220 Talia Luallen Normal (University) 21:08.50 7:03/M 9
51 42 190 Caroline Peters Franklin 21:12.98 7:04/M 10
52 43 195 Kalei McDaniel Havana 21:14.16 7:05/M 11
53 44 176 Ashley Wolcott Elmwood 21:14.86 7:05/M 10
54 45 256 Marisa Jeffers Williamsville 21:17.99 7:06/M 10
55 46 254 Emma Good Williamsville 21:20.97 7:07/M 10
56 47 204 Kynlee Stearns Knoxville 21:20.99 7:07/M 11
57 48 229 Vianne Taft Pleasant Plains 21:21.26 7:07/M 10
58 49 157 Anna Zlatic Bloomington (Central Catholic) 21:22.16 7:07/M 11
59 50 257 Katie Kennedy Williamsville 21:24.36 7:08/M 12
60 51 156 Isabella Evans Bloomington (Central Catholic) 21:24.50 7:08/M 11
61 52 144 Alexa Maher Auburn 21:27.65 7:09/M 11
62 53 162 Sami Allen El Paso (E.P.-Gridley) 21:32.12 7:11/M 12
63 (< 5) 141 Libby Westervelt Athens 21:34.16 7:11/M 9
64 (< 5) 235 Elizabeth Eck Springfield (Lutheran) 21:34.97 7:12/M 12
65 54 248 Cam Lawson Stanford (Olympia) 21:37.05 7:12/M 10
66 (< 5) 186 Makenna Hintz Farmington 21:41.46 7:14/M 12
67 55 165 Tristyn Grube El Paso (E.P.-Gridley) 21:42.99 7:14/M 12
68 (< 5) 215 Elizabeth Adams Mendon (Unity) 21:48.26 7:16/M 11
69 56 175 Bre Turner Elmwood 21:50.11 7:17/M 10
70 57 153 Avery Cross Bloomington (Central Catholic) 21:52.29 7:17/M 9
71 58 238 Abigail Hemmer Springfield (Sacred Heart-Griffin) 21:53.10 7:18/M 11
72 59 150 Penny Bordewick Bloomington (Central Catholic) 21:56.92 7:19/M 11
73 60 203 Kailee Shreeves Knoxville 21:57.78 7:19/M 11
74 (< 5) 233 Makenna Sears Princeville 21:59.63 7:20/M 9
75 (< 5) 205 Zaya Peirce Lewistown 22:01.96 7:21/M 9
76 61 163 Madi Ehrhardt El Paso (E.P.-Gridley) 22:02.65 7:21/M 10
77 62 177 Aleah Zehr Elmwood 22:05.61 7:22/M 9
78 63 227 Izzy Dossett Pleasant Plains 22:10.44 7:23/M 11
79 64 224 Jaidynn Albers Pleasant Plains 22:13.00 7:24/M 10
80 65 178 Claire Albertson Eureka 22:14.82 7:25/M 9
81 66 228 Anna Moore Pleasant Plains 22:19.42 7:26/M 11
82 67 184 Natali Roth Eureka 22:19.72 7:27/M 10
83 68 193 Krista Koke Havana 22:19.85 7:27/M 12
84 69 181 Katelyn Knapp Eureka 22:27.18 7:29/M 12
85 70 231 Melia Johnson Pleasant Plains 22:28.94 7:30/M 9
86 71 250 Emily Litwiller Stanford (Olympia) 22:38.34 7:33/M 12
87 72 207 Sylvia Barclay Macomb 22:43.49 7:34/M 12
88 73 169 Tori Witzig El Paso (E.P.-Gridley) 22:43.96 7:35/M 12
89 74 188 Alivia Clayton Franklin 22:48.14 7:36/M 9
90 75 192 Jersee Hamm Havana 22:48.71 7:36/M 10
91 76 136 Kristen Essex Astoria 23:17.77 7:46/M 10
92 77 225 Analise Brewer Pleasant Plains 23:25.88 7:49/M 12
93 78 191 Bethany Bergschneider Franklin 23:27.39 7:49/M 12
94 79 152 Addison Cervantes Bloomington (Central Catholic) 23:35.79 7:52/M 12
95 80 213 Jasmine Alcantara Macomb 23:39.11 7:53/M 9
96 81 164 Hillary Gramm El Paso (E.P.-Gridley) 23:46.31 7:55/M 10
97 82 172 Christine Karn Elmwood 24:00.96 8:00/M 12
98 83 243 Sterling Scarlette Springfield (Sacred Heart-Griffin) 24:13.86 8:05/M 10
99 84 210 Elizabeth Gottwald Macomb 24:28.56 8:10/M 11
100 85 212 Margot Wester Macomb 24:38.03 8:13/M 11
O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade
101 86 214 Quinn Kurasz Macomb 24:47.58 8:16/M 9
102 87 196 Randi Schultz Havana 25:40.74 8:34/M 11
103 88 145 Sarah Olson Auburn 25:54.17 8:38/M 11
104 89 187 Kenna Bixby Franklin 25:55.24 8:38/M 11
105 90 149 Jessica Helms Auburn 26:24.10 8:48/M 12
106 91 139 Belle Wherley Astoria 27:20.57 9:07/M 12
107 92 135 Elena Deweese Astoria 27:37.06 9:12/M 11
108 93 260 Makenna Reedy Williamsville 29:52.05 9:57/M 9
109 94 138 Hannah Stevenson Astoria 29:56.79 9:59/M 11
110 95 194 Zoey Lane Havana 31:22.96 10:28/M 12
111 96 189 Marissa Heironimus Franklin 32:03.89 10:41/M 9