Limestone Walters Invitational

October 03, 2019


Results By River City Race Management River City Race Management

Overall Finish List - Girls

Girls Open

All Runners

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace Year  
1 1 117 Callie Jacobson Mossville Junior High 14:39.1 7:20/M 8th  
2 2 165 Sarah Couri St. Jude 14:57.8 7:29/M 7th  
3 (< 5) 84 Ember Stoneking Knoxville JHS 15:02.9 7:31/M 5th  
4 3 25 Michaela Huhn Chillicothe elementary center 15:27.3 7:44/M 5th  
5 4 30 Payton Suhr Chillicothe elementary center 15:32.5 7:46/M 5th  
6 5 171 Irene Lervaag St. Jude 15:34.5 7:47/M 5th  
7 6 23 Wren Davis Chillicothe elementary center 15:37.4 7:49/M 7th  
8 7 167 Norah Gould St. Jude 15:41.6 7:51/M 5th  
9 8 107 Lauren Carney Mossville Junior High 15:46.8 7:53/M 8th  
10 9 28 Brooklyn Smith Chillicothe elementary center 15:52.7 7:56/M 8th  
11 10 150 Johanna Nieukirk Pekin Junior High 15:55.2 7:58/M 7th  
12 11 172 Val Loos St. Jude 16:01.8 8:01/M 5th  
13 12 66 Olivia Golden Illini Central 16:07.9 8:04/M 6th  
14 13 71 Elise Newton Illini Central 16:08.8 8:04/M 6th  
15 14 133 Delaney Arnsman Pekin Junior High 16:08.9 8:04/M 7th  
16 15 123 Ali Motteler Mossville Junior High 16:12.3 8:06/M 5th  
17 (< 5) 78 Emily Conlee Knoxville JHS 16:23.0 8:12/M 6th  
18 (< 5) 197 Avery Potter St. Thomas 16:31.5 8:16/M 6th  
19 16 147 Emma Just Pekin Junior High 16:33.2 8:17/M 8th  
20 17 106 Layla Campbell Mossville Junior High 16:37.4 8:19/M 7th  
21 (< 5) 90 Ivy Harrison Limestone Walters 16:40.1 8:20/M 6th  
22 18 29 Cadence Stickel Chillicothe elementary center 16:40.1 8:20/M 6th  
23 19 119 Morgan Losen Mossville Junior High 16:40.4 8:20/M 8th  
24 (> 5) 100 Sophie Beaumont Mossville Junior High 16:41.4 8:21/M 6th  
25 (> 5) 104 Cailin Callahan Mossville Junior High 16:48.1 8:24/M 8th  
26 (< 5) 154 Saras Guzzardo Peoria Academy 16:53.1 8:27/M 5th  
27 (> 5) 26 Ella Lindholm Chillicothe elementary center 17:05.4 8:33/M 5th  
28 (> 5) 113 Bella Herron Mossville Junior High 17:07.7 8:34/M 7th  
29 (< 5) 156 Giselle Zayas Peoria Academy 17:17.9 8:39/M 5th  
30 20 175 Bernadette Marstall St. Jude 17:24.4 8:42/M 5th  
31 (> 5) 170 Annabelle Kirkpatrick St. Jude 17:24.8 8:42/M 7th  
32 21 146 Lauren Jarvill Pekin Junior High 17:33.1 8:47/M 7th  
33 22 134 Sienna Baker Pekin Junior High 17:33.3 8:47/M 7th  
34 (> 5) 174 Anna Marstall St. Jude 17:39.1 8:50/M 5th  
35 23 44 Eunice Kim Franklin STEAM Academy 17:41.0 8:51/M 8th  
36 24 56 Lydia Stevens Franklin STEAM Academy 17:41.8 8:51/M 6th  
37 (> 5) 122 Jordyn McMahan Mossville Junior High 17:42.0 8:51/M 5th  
38 25 45 Aarnavi Kollipara Franklin STEAM Academy 17:42.6 8:51/M 6th  
39 (> 5) 126 Madison Sills Mossville Junior High 17:48.6 8:54/M 8th  
40 (> 5) 124 Rylen Phelps Mossville Junior High 17:49.0 8:55/M 7th  
41 (> 5) 109 Morgan Ellington Mossville Junior High 17:49.9 8:55/M 5th  
42 (> 5) 145 Kami Jarvill Pekin Junior High 17:51.4 8:56/M 7th  
43 26 40 Ellie Faraci Franklin STEAM Academy 17:54.9 8:57/M 8th  
44 27 46 Sabrina Lu Franklin STEAM Academy 18:03.4 9:02/M 6th  
45 (> 5) 151 Erin Redding Pekin Junior High 18:03.4 9:02/M 7th  
46 (> 5) 169 Addie Kennelly St. Jude 18:11.4 9:06/M 6th  
47 (< 5) 97 Gracie Sims Limestone Walters 18:18.0 9:09/M 6th  
48 (> 5) 178 Felicity Shane St. Jude 18:27.4 9:14/M 5th  
49 (> 5) 48 Angelica Ngoho Franklin STEAM Academy 18:35.2 9:18/M 8th  
50 (> 5) 47 Petra Milinkovic Franklin STEAM Academy 18:36.8 9:18/M 6th  
51 (> 5) 54 Zulema Rojano Franklin STEAM Academy 18:37.4 9:19/M 6th  
52 (< 5) 19 Katie Pray Blessed Sacrament School 18:40.6 9:20/M 6th  
53 (> 5) 55 Hannah Song Franklin STEAM Academy 18:50.3 9:25/M 7th  
54 (> 5) 140 Keyara Grant Pekin Junior High 18:52.4 9:26/M 7th  
55 (> 5) 139 Emma Donnelly Pekin Junior High 19:10.9 9:35/M 7th  
56 (< 5) 195 Nadia Lafond St. Thomas 19:10.9 9:35/M 6th  
57 (< 5) 155 Becca Kravetz Peoria Academy 19:12.1 9:36/M 5th  
58 (> 5) 42 Jennifer Haines Franklin STEAM Academy 19:20.9 9:40/M 6th  
59 (< 5) 164 Emily Glesne St. Joseph School 19:21.9 9:41/M un  
60 28 74 Elayna Snyder Illini Central 19:31.2 9:46/M 6th  
61 (> 5) 115 Ava Himlin Mossville Junior High 19:32.7 9:46/M 5th  
62 (> 5) 176 Ruby Pfautsch St. Jude 19:45.8 9:53/M 6th  
63 (> 5) 111 Calla Gibala Mossville Junior High 20:01.2 10:01/M 5th  
64 (> 5) 129 Ashlynn Walker Mossville Junior High 20:01.8 10:01/M 8th  
65 (> 5) 127 Kayla Steinseifer Mossville Junior High 20:03.2 10:02/M 5th  
66 (< 5) 91 Marta Hurst Limestone Walters 20:03.6 10:02/M 5th  
67 (> 5) 143 Ellie Hill Pekin Junior High 20:06.0 10:03/M 7th  
68 (> 5) 131 Chelsey Yarbrough Mossville Junior High 20:10.6 10:05/M 5th  
69 (> 5) 112 Caitlyn Gillette Mossville Junior High 20:15.0 10:08/M 7th  
70 (> 5) 32 Vivian Totrtat Chillicothe elementary center 20:24.0 10:12/M 6th  
71 (> 5) 53 Olivia Rodriguez Franklin STEAM Academy 20:30.6 10:15/M 8th  
72 (> 5) 61 Natalie Yakoub Franklin STEAM Academy 20:35.8 10:18/M 6th  
73 (< 5) 153 Aradhana Babu Peoria Academy 20:36.3 10:18/M 5th  
74 (> 5) 148 Emma Knachmuhs Pekin Junior High 20:54.5 10:27/M 8th  
75 (> 5) 125 Lizzie Short Mossville Junior High 20:55.4 10:28/M 8th  
76 29 67 Lauren Harms Illini Central 21:01.9 10:31/M 7th  
77 (> 5) 137 Skylar Desmith Pekin Junior High 21:08.2 10:34/M 7th  
78 30 64 Jasmine Daniels Illini Central 21:31.6 10:46/M 6th  
79 (> 5) 41 Anushree Geholt Franklin STEAM Academy 22:38.0 11:19/M 6th  
80 (> 5) 118 Josie Krause Mossville Junior High 23:20.2 11:40/M 5th  
81 (> 5) 103 Sara Cahill Mossville Junior High 23:26.4 11:43/M 7th  
82 (< 5) 20 Hannah Prohaska Blessed Sacrament School 24:30.3 12:15/M 5th  
83 (> 5) 132 Diadem Yarbrough Mossville Junior High 25:51.9 12:56/M 6th  
84 (> 5) 108 Camryn Collins Mossville Junior High 25:57.9 12:59/M 8th  
85 (> 5) 31 Alyssa Taylor Chillicothe elementary center 26:03.8 13:02/M 5th  
86 (> 5) 22 Zoey Clay Chillicothe elementary center 26:21.4 13:11/M 5th  
87 (> 5) 39 Sinceer Edwards Franklin STEAM Academy 26:27.4 13:14/M 6th