IHSA Regional - Sterling

October 26, 2019


Results By River City Race Management River City Race Management

Overall Finish List - Girls

Girls

All Teams

Qualifying Teams: 6 Individuals: 5

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace YEAR Qualifier
1 1 30 Paige Stees Dixon (H.S.) 18:14.51 6:05/M Jr TM
2 2 16 Gianna Sagona Belvidere (North) 18:24.06 6:08/M Sr TM
3 3 15 Madison Diercks Belvidere (North) 18:41.71 6:14/M Sr TM
4 4 17 Sydnie Elder Belvidere (North) 18:45.27 6:15/M Jr TM
5 5 31 Jade Miller Dixon (H.S.) 18:55.24 6:18/M Jr TM
6 6 33 Grace Johnson Dixon (H.S.) 19:25.39 6:28/M Jr TM
7 7 29 Taylor Renkes Dixon (H.S.) 19:28.83 6:30/M Sr TM
8 8 18 Caitlin Corso Belvidere (North) 19:29.30 6:30/M Sr TM
9 9 19 Anna Hulstedt Belvidere (North) 19:34.51 6:32/M Sr TM
10 10 77 Kylie Nicklaus Sterling (H.S.) 19:36.66 6:32/M Fr TM
11 11 34 Emily Conderman Dixon (H.S.) 19:37.86 6:33/M Fr TM
12 12 62 Rachel Hilby Rockford (Boylan Catholic 19:40.82 6:34/M Jr TM
13 13 81 Lillian Peavy Sterling (H.S.) 19:41.58 6:34/M So TM
14 14 39 Taylor Hills Dixon (H.S.) 19:51.71 6:37/M Jr TM
15 15 1 Kaleigh Inniss Belvidere (H.S.) 19:55.96 6:39/M So TM
16 16 75 Andrea Cervantes Sterling (H.S.) 20:09.54 6:43/M Sr TM
17 17 59 Annie Sweeney Rockford (Boylan Catholic 20:13.76 6:45/M Sr TM
18 18 36 Kait Knipple Dixon (H.S.) 20:14.95 6:45/M Fr TM
19 19 60 Emma Strombeck Rockford (Boylan Catholic 20:20.27 6:47/M Sr TM
20 20 52 Britney Baez Rochelle 20:24.84 6:48/M Sr TM
21 21 80 Ellie Mahar Sterling (H.S.) 20:26.22 6:49/M Fr TM
22 22 3 Journie Manzella Belvidere (H.S.) 20:29.50 6:50/M Jr TM
23 23 64 Natalia Ayala Rockford (Boylan Catholic 20:35.11 6:52/M Fr TM
24 24 21 Natalie Horgan Belvidere (North) 20:50.16 6:57/M Jr TM
25 25 74 Madilyn Barnhart Sterling (H.S.) 20:59.00 7:00/M Sr TM
26 26 76 Mika Martinez Sterling (H.S.) 21:03.93 7:01/M Jr TM
27 27 65 Ella Maier Rockford (Boylan Catholic 21:07.79 7:03/M Fr TM
28 28 63 Christyna Lamantia Rockford (Boylan Catholic 21:08.75 7:03/M Jr TM
29 (< 5) 71 Claire Roberts Sandwich 21:34.12 7:11/M Jr IND
30 29 55 Sara Johnson Rochelle 21:36.02 7:12/M So TM
31 30 2 Elly Heimer Belvidere (H.S.) 21:39.04 7:13/M Jr TM
32 31 61 Juliana Mace Rockford (Boylan Catholic 21:53.71 7:18/M Sr TM
33 32 46 Yali Chavez Plano 22:14.36 7:25/M Sr IND
34 33 23 Katie Luna Belvidere (North) 22:21.11 7:27/M Sr TM
35 34 49 Marina Mecado Plano 22:31.84 7:31/M Sr IND
36 (< 5) 72 Molly Roberts Sandwich 22:34.23 7:31/M So IND
37 35 78 Sarah Navarro Sterling (H.S.) 22:34.66 7:32/M So TM
38 36 56 Yuelma Ortiz Rochelle 22:44.05 7:35/M Fr TM
39 (< 5) 73 Peyton Rogers Sandwich 22:48.52 7:36/M Jr IND
40 37 4 Faith Allen Belvidere (H.S.) 23:04.98 7:42/M Jr TM
41 38 50 Dakota Shatters Plano 23:22.84 7:48/M Fr
42 (< 5) 40 Amanda Choumont Freeport (H.S.) 23:24.83 7:48/M Fr
43 39 47 Natalie Flores Plano 23:27.40 7:49/M Jr
44 40 7 Desiray Beaudet Belvidere (H.S.) 23:34.04 7:51/M So TM
45 41 13 Tikaya Jones Belvidere (H.S.) 23:58.20 7:59/M Fr TM
46 (< 5) 44 Sarah Webster Freeport (H.S.) 24:08.75 8:03/M Jr
47 (< 5) 43 Kiera Watson Freeport (H.S.) 24:26.49 8:09/M Jr
48 42 45 Gianna Cadena Plano 24:29.70 8:10/M So
49 43 6 Brynn Kirkland Belvidere (H.S.) 24:42.58 8:14/M So TM
50 44 48 Payton Heiden Plano 24:53.35 8:18/M Jr
51 45 58 Ahtziri Zepeda Rochelle 25:10.83 8:24/M Fr TM
52 46 54 Emily Garcia Rochelle 26:42.55 8:54/M So TM
53 (< 5) 70 Catrina Mitchell Sandwich 29:02.53 9:41/M Jr
54 (< 5) 41 Mina Tolu-Honary Freeport (H.S.) 29:30.80 9:50/M So
55 47 57 Morgan West Rochelle 29:55.40 9:58/M So TM