Decatur Big 12

September 21, 2019


Results By River City Race Management River City Race Management

Overall Finish List - Girls

Girls Varsity

All Runners

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace Year  
1 1 255 Ali Ince Kingsley Junior High School 11:49.9 5:55/M 8th  
2 2 123 Brooklynn Sweikar Champaign Jefferson 12:36.8 6:18/M 8th  
3 3 269 Addie Snoeyink Kingsley Junior High School 12:40.5 6:20/M 8th  
4 4 310 Julie Bach Parkside Jr. High Normal 12:41.1 6:21/M 6th  
5 5 135 Ava Gorrie Chatham Glenwood 12:44.4 6:22/M 8th  
6 6 132 Elise Destasio Chatham Glenwood 12:50.3 6:25/M 8th  
7 7 285 Celeste Gram Mt. Zion 12:53.8 6:27/M 8th  
8 8 137 Lydia Gurnsey Chatham Glenwood 12:57.6 6:29/M 8th  
9 9 149 Rylann Law Chatham Glenwood 12:59.2 6:30/M 7th  
10 10 4 Zoey Carter Bloomington 13:00.0 6:30/M 7th  
11 11 337 Ella Goodman Taylorville Junior High School 13:00.0 6:30/M 8th  
12 12 327 Eve Whitlow Parkside Jr. High Normal 13:01.7 6:31/M 7th  
13 13 260 Maya Lanier Kingsley Junior High School 13:06.2 6:33/M 7th  
14 14 148 Rowann Law Chatham Glenwood 13:10.0 6:35/M 7th  
15 15 124 Kaylee Sweikar Champaign Jefferson 13:11.9 6:36/M 7th  
16 16 170 Olivia Corson Chiddix 13:19.2 6:40/M 8th  
17 17 266 Kaitlyn Ringler Kingsley Junior High School 13:23.7 6:42/M 7th  
18 18 282 Ellie Fritzsche Mt. Zion 13:29.2 6:45/M 8th  
19 19 142 Madi Iwanicki Chatham Glenwood 13:32.9 6:46/M 8th  
20 20 158 Kamryn Robbins Chatham Glenwood 13:38.0 6:49/M 7th  
21 21 50 Jaylee Elsts Champaign Edison 13:45.0 6:53/M 8th  
22 22 256 Makayla Jackson Kingsley Junior High School 13:50.2 6:55/M 6th  
23 23 280 Aly Douglas Mt. Zion 13:55.3 6:58/M 7th  
24 24 28 Gwenyth Suess Bloomington 13:58.5 6:59/M 7th  
25 25 274 Renee Ballard Mt. Zion 14:04.7 7:02/M 8th  
26 26 251 Ryann Bossard Kingsley Junior High School 14:07.0 7:04/M 8th  
27 27 326 Amanda Warren Parkside Jr. High Normal 14:27.0 7:14/M 6th  
28 28 320 Jasmine McMorris Parkside Jr. High Normal 14:27.3 7:14/M 6th  
29 29 2 Jordan Bicknell Bloomington 14:29.0 7:15/M 8th  
30 30 1 Katelyn Arbuckle Bloomington 14:35.4 7:18/M 8th  
31 31 12 Mae Jones Bloomington 14:38.8 7:19/M 6th  
32 32 164 Mary Baker Chiddix 14:43.3 7:22/M 8th  
33 33 7 Poppy N. Henry Bloomington 14:43.4 7:22/M 7th  
34 34 300 Addison Rotz Mt. Zion 14:45.1 7:23/M 6th  
35 (< 5) 347 Lily Leaks The Lutheran School Association 14:50.1 7:25/M 8th  
36 35 100 Ella Doty Champaign Jefferson 14:51.2 7:26/M 8th  
37 36 205 Paige Pollitt Evans Junior High School 14:52.6 7:26/M 7th  
38 37 39 Izzy Buldak Champaign Edison 14:53.4 7:27/M 7th  
39 38 75 Lula Randolph Champaign Edison 14:56.6 7:28/M 8th  
40 39 350 Yaendi Bautista Urbana Middle School 14:56.8 7:28/M 7th  
41 40 181 Abigal Ziemer Chiddix 14:58.8 7:29/M 8th  
42 41 166 Lily Cavanaugh Chiddix 15:00.7 7:30/M 6th  
43 42 21 Alexandra Noonan Bloomington 15:10.1 7:35/M 6th  
44 43 296 Kadence Miller Mt. Zion 15:14.9 7:37/M 6th  
45 44 195 Dhruti Joshi Evans Junior High School 15:19.9 7:40/M 6th  
46 45 335 Alyssa Andreatta Taylorville Junior High School 15:20.6 7:40/M 7th  
47 46 351 Kaleigh Bell Urbana Middle School 15:21.5 7:41/M 6th  
48 47 178 Paige Roser Chiddix 15:25.3 7:43/M 6th  
49 48 106 Allison Hemming Champaign Jefferson 15:32.8 7:46/M 7th  
50 49 173 Kyara Hall-Reeder Chiddix 15:33.1 7:47/M 8th  
51 50 105 Nicole Granger Champaign Jefferson 15:35.7 7:48/M 7th  
52 51 340 Brooke Heimsness Taylorville Junior High School 15:36.6 7:48/M 7th  
53 52 254 Carly Gorman Kingsley Junior High School 15:38.8 7:49/M 6th  
54 53 367 Mia Nicholson Palaska Urbana Middle School 15:42.3 7:51/M 6th  
55 54 102 Grace Elrick Champaign Jefferson 15:44.4 7:52/M 7th  
56 55 81 Darwyn Sly Champaign Edison 15:44.7 7:52/M 8th  
57 56 72 Grace Pelz Champaign Edison 15:46.0 7:53/M 8th  
58 (> 7) 26 Lily Promenschenkel Bloomington 15:46.4 7:53/M 8th  
59 57 63 Rayleigh Law Champaign Edison 15:46.6 7:53/M 8th  
60 58 49 Gwen Ellis Champaign Edison 15:48.3 7:54/M 8th  
61 (> 7) 9 Reese Huber Bloomington 15:49.6 7:55/M 7th  
62 (> 7) 78 Lucy Sherman Champaign Edison 15:51.2 7:56/M 8th  
63 59 199 Piper Lowder Evans Junior High School 15:51.5 7:56/M 6th  
64 60 349 Celia Barkley Urbana Middle School 15:52.4 7:56/M 7th  
65 61 222 Zaynab Rahman Franklin STEAM Academy 15:52.5 7:56/M 6th  
66 (< 5) 330 Kamie Hoffman Stephen Decatur Middle School 15:58.8 7:59/M 8th  
67 (> 7) 24 Alyson Oganovich Bloomington 15:59.5 8:00/M 7th  
68 62 344 Sophia Rogers Taylorville Junior High School 16:00.7 8:00/M 7th  
69 63 190 Camry Fisher Evans Junior High School 16:01.2 8:01/M 7th  
70 64 193 Madison Hardy Evans Junior High School 16:06.0 8:03/M 8th  
71 (> 7) 84 Anna Sweet Champaign Edison 16:12.8 8:06/M 7th  
72 65 198 Torey Langellier Evans Junior High School 16:13.5 8:07/M 7th  
73 66 316 Kayden Gonzalez Parkside Jr. High Normal 16:13.6 8:07/M 6th  
74 67 342 Lyla Repscher Taylorville Junior High School 16:14.0 8:07/M 7th  
75 68 321 Madelyn Nourie Parkside Jr. High Normal 16:14.6 8:07/M 8th  
76 (> 7) 77 Stephania Ruggieri Champaign Edison 16:15.2 8:08/M 7th  
77 (> 7) 36 Julia Bilsbury Champaign Edison 16:17.6 8:09/M 7th  
78 69 343 Grace Rogers Taylorville Junior High School 16:22.9 8:11/M 6th  
79 70 116 Charlotte Mercer Champaign Jefferson 16:23.2 8:12/M 7th  
80 (> 7) 89 Iris Amit Champaign Jefferson 16:23.3 8:12/M 8th  
81 71 223 Ayanna Ramrattan Franklin STEAM Academy 16:36.5 8:18/M 8th  
82 72 207 Megan Smith Evans Junior High School 16:43.6 8:22/M 8th  
83 73 304 Avery Sommer Mt. Zion 16:53.4 8:27/M 6th  
84 (> 7) 71 Molly Pate Champaign Edison 16:55.2 8:28/M 6th  
85 74 361 Ruth Holtapp Urbana Middle School 16:59.1 8:30/M 6th  
86 (> 7) 41 Lindsay Campbell Champaign Edison 16:59.8 8:30/M 8th  
87 (> 7) 45 Adderly Crompton Champaign Edison 17:00.0 8:30/M 8th  
88 (> 7) 57 Isabella Hays Champaign Edison 17:01.5 8:31/M 6th  
89 (> 7) 79 Kaitlyn Shoemaker Champaign Edison 17:04.4 8:32/M 6th  
90 75 368 Dara Norris Urbana Middle School 17:04.6 8:32/M 6th  
91 (> 7) 125 Brooklyn Taylor Champaign Jefferson 17:05.7 8:33/M 7th  
92 (> 7) 98 Myra Dodd Champaign Jefferson 17:08.3 8:34/M 8th  
93 (> 7) 52 Cally Esslinger Champaign Edison 17:08.8 8:34/M 7th  
94 76 249 Riahna Woodland Johns Hill Middle school 17:09.6 8:35/M 7th  
95 77 318 Harper McGowan Parkside Jr. High Normal 17:10.5 8:35/M 7th  
96 78 244 Alina Ramos Johns Hill Middle school 17:12.9 8:36/M 7th  
97 79 209 Eve Anderson Franklin STEAM Academy 17:15.7 8:38/M 6th  
98 80 168 Rylee Church Chiddix 17:16.5 8:38/M 7th  
99 (> 7) 69 Claire Oldani Champaign Edison 17:17.4 8:39/M 6th  
100 81 338 Grayce Goodroe Taylorville Junior High School 17:30.1 8:45/M 8th  
O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace Year  
101 82 245 Hana Renfro Johns Hill Middle school 17:39.2 8:50/M 6th  
102 (> 7) 341 Julia Prose Taylorville Junior High School 17:44.0 8:52/M 7th  
103 83 231 Adsen Tarr Franklin STEAM Academy 17:45.5 8:53/M 6th  
104 84 210 Tessa Castro Franklin STEAM Academy 17:48.6 8:54/M 8th  
105 85 230 Sarah Su Franklin STEAM Academy 17:49.1 8:55/M 8th  
106 (> 7) 46 Elizabeth Crompton Champaign Edison 17:49.7 8:55/M 6th  
107 (> 7) 76 Isabella Roundtree Champaign Edison 17:53.7 8:57/M 6th  
108 (> 7) 47 Shanley Davis Champaign Edison 18:02.2 9:01/M 6th  
109 86 358 Ellen Davila Urbana Middle School 18:02.4 9:01/M 6th  
110 (< 5) 346 Emma Creviston The Lutheran School Association 18:06.8 9:03/M 7th  
111 (< 5) 239 Rose Matthews Hope Academy 18:38.8 9:19/M 6th  
112 87 229 Hannah Su Franklin STEAM Academy 18:47.9 9:24/M 8th  
113 88 243 Morgan Patterson Johns Hill Middle school 18:53.0 9:27/M 6th  
114 89 242 Maddie Patterson Johns Hill Middle school 19:02.3 9:31/M 8th  
115 90 247 Lily Rinchiuso Johns Hill Middle school 19:12.5 9:36/M 7th  
116 91 240 Deliilah Galvan Johns Hill Middle school 19:30.8 9:45/M 7th  
117 (> 7) 216 Eunice Kim Franklin STEAM Academy 20:15.0 10:08/M 8th  
118 (> 7) 246 Lillian Renfro Johns Hill Middle school 22:19.3 11:10/M 8th  
119 (< 5) 235 Meera Mutharasan Garfield Montessori 26:16.5 13:08/M 8th  
120 (< 5) 234 Ruth Holler Garfield Montessori 26:16.7 13:08/M 7th