NLCC Conference Championship

October 16, 2021


Results By River City Race Management, LLC

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity

All Runners

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Year
1 1 2970 Trey Sato Grayslake (Central) 16:06.6 5:22/M 10
2 2 2971 John Vagnoni Grayslake (Central) 16:33.0 5:31/M 10
3 3 2972 Bryan Vale Grayslake (Central) 16:40.9 5:34/M 12
4 4 2904 Charlie Hamann Fox Lake (Grant) 16:42.0 5:34/M 12
5 5 2998 Armani Diaz Grayslake (North) 16:48.1 5:36/M 12
6 6 2857 Lucas Baronello Antioch 16:54.9 5:38/M 12
7 7 61 Gavin Murrie Lake Villa (Lakes) 16:57.5 5:39/M 12
8 8 57 Micah Lind Lake Villa (Lakes) 17:00.8 5:40/M 11
9 9 2861 Carter Webb Antioch 17:04.7 5:42/M 10
10 10 62 Payton Whitehead Lake Villa (Lakes) 17:07.1 5:42/M 10
11 11 2966 Kyle Bianchi Grayslake (Central) 17:09.2 5:43/M 11
12 12 2903 Dane Glover Fox Lake (Grant) 17:10.4 5:43/M 11
13 13 2997 Owen Davies Grayslake (North) 17:16.2 5:45/M 11
14 14 2968 Duncan Jones Grayslake (Central) 17:17.5 5:46/M 11
15 15 2969 Aashay Patel Grayslake (Central) 17:17.6 5:46/M 11
16 16 56 Jordan Hornbuckle Lake Villa (Lakes) 17:18.7 5:46/M 12
17 17 2906 Memphis Roman Fox Lake (Grant) 17:23.3 5:48/M 10
18 18 116 Mark Bermudez Round Lake 17:33.6 5:51/M 12
19 19 145 Ryan Rininger Wauconda 17:35.0 5:52/M 12
20 20 2856 Anton Augusto Antioch 17:36.0 5:52/M 10
21 21 3000 Nicholas Von Briesen Grayslake (North) 17:38.0 5:53/M 11
22 22 2862 Tyler Wolfe Antioch 17:40.1 5:53/M 10
23 23 2967 Camden Heavelyn Grayslake (Central) 17:40.3 5:53/M 11
24 24 59 Quin Maloney Lake Villa (Lakes) 17:41.6 5:54/M 11
25 25 2908 Joseph Zamora Fox Lake (Grant) 17:49.7 5:57/M 12
26 26 2858 Nic Bourgault Antioch 17:52.4 5:57/M 12
27 27 2905 Aidan Lamantia Fox Lake (Grant) 17:52.9 5:58/M 11
28 28 119 Giovanni Justo Round Lake 18:01.3 6:00/M 12
29 29 58 Liam Makela Lake Villa (Lakes) 18:04.4 6:01/M 10
30 30 120 Oscar Rodriguez Round Lake 18:10.8 6:04/M 10
31 31 2909 Niko Dayment Fox Lake (Grant) 18:14.2 6:05/M 9
32 32 118 Oscar Cortes Round Lake 18:16.1 6:05/M 11
33 33 60 Brady Mock Lake Villa (Lakes) 18:27.6 6:09/M 9
34 34 2907 Harrison Scalf Fox Lake (Grant) 18:27.8 6:09/M 12
35 35 117 Daniel Campos Round Lake 18:41.4 6:14/M 10
36 36 146 Ryan Rockey Wauconda 18:44.7 6:15/M 12
37 37 121 Anthony Sementa Round Lake 18:46.1 6:15/M 11
38 38 2859 Lucas Carlisle Antioch 18:46.3 6:15/M 12
39 39 144 Jack Fostiak Wauconda 18:50.1 6:17/M 11
40 40 2860 Jacob Linck Antioch 18:51.3 6:17/M 11
41 41 122 Riley Walsh Round Lake 19:02.9 6:21/M 10
42 42 1 Ewan Gerhardt Grayslake (North) 19:15.4 6:25/M 10
43 43 147 Patrick Shannon Wauconda 19:27.0 6:29/M 9
44 44 2 Osualdo Gomez Grayslake (North) 19:38.1 6:33/M 10
45 45 3 Kyle Streckert Grayslake (North) 19:38.4 6:33/M 9
46 46 143 Harry Colin Wauconda 20:18.3 6:46/M 11
47 47 149 Nicolas Ganek Wauconda 20:19.8 6:47/M 9
48 48 148 Kyle Jenkins Wauconda 20:26.7 6:49/M 9