NLCC Conference Championship

October 16, 2021


Results By River City Race Management, LLC

Overall Finish List - Girls

Girls Varsity

All Runners

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Year
1 1 2881 Aly Negovetich Fox Lake (Grant) 17:40.7 5:54/M 12
2 2 24 Becca Runyan Lake Villa (Lakes) 18:33.8 6:11/M 11
3 3 2927 Bella Domier Grayslake (Central) 18:45.7 6:15/M 10
4 4 2926 Sara Armstrong Grayslake (Central) 18:50.6 6:17/M 10
5 5 133 Jessie Pakaski Wauconda 18:59.0 6:20/M 12
6 6 22 Madison Perez Lake Villa (Lakes) 19:01.8 6:21/M 11
7 7 2882 Brianna Osmon Fox Lake (Grant) 19:08.3 6:23/M 11
8 8 2878 Laura Bishop Fox Lake (Grant) 19:23.7 6:28/M 12
9 9 2932 Sofia Witt Grayslake (Central) 19:33.9 6:31/M 10
10 10 2931 Bryn Sato Grayslake (Central) 19:43.2 6:34/M 12
11 11 19 Paige-Elicia Caruth Lake Villa (Lakes) 19:45.4 6:35/M 10
12 12 25 Madison Twarling Lake Villa (Lakes) 20:04.0 6:41/M 10
13 13 90 Jennifer Cortes Round Lake 20:08.5 6:43/M 12
14 14 2929 Suhani Peramanu Grayslake (Central) 20:17.1 6:46/M 12
15 15 132 Sara Meyer Wauconda 20:21.4 6:47/M 12
16 16 2928 Grace Kokkin Grayslake (Central) 20:23.5 6:48/M 12
17 (< 5) 2986 Nicole Brown Grayslake (North) 20:26.0 6:49/M 11
18 17 23 Hannah Rojas Lake Villa (Lakes) 20:34.9 6:52/M 9
19 18 2918 Caroline Kokkin Grayslake (Central) 20:40.9 6:54/M 12
20 19 20 Brianna Gara Lake Villa (Lakes) 20:47.7 6:56/M 9
21 20 2832 Piper Ipsen Antioch 20:59.8 7:00/M 9
22 21 89 Valery Campos Round Lake 21:17.5 7:06/M 12
23 22 130 Ashley Chan Wauconda 21:27.2 7:09/M 11
24 23 2883 Amelia Szopinski Fox Lake (Grant) 21:34.9 7:12/M 9
25 24 2836 Rosie Gonzalez Antioch 21:37.5 7:13/M 9
26 (< 5) 2990 Yaremi Ramos Grayslake (North) 21:38.6 7:13/M 9
27 25 2835 Angela Ortiz Antioch 21:39.1 7:13/M 9
28 26 136 Alyssa Vodicka Wauconda 22:03.6 7:21/M 10
29 27 18 Lauren Rymer Lake Villa (Lakes) 22:09.3 7:23/M 9
30 28 91 Kaitlyn Denapoli Round Lake 22:10.2 7:23/M 12
31 29 94 America Martinez Round Lake 22:11.5 7:24/M 10
32 30 2879 Nevada Holm Fox Lake (Grant) 22:11.7 7:24/M 10
33 31 2833 Addison Lane Antioch 22:22.8 7:28/M 10
34 32 2880 Melissa Ketter Fox Lake (Grant) 22:33.7 7:31/M 11
35 33 92 Miranda Espino Round Lake 22:37.1 7:32/M 9
36 34 2884 Andrea Szopinski Fox Lake (Grant) 22:46.1 7:35/M 9
37 35 2837 Annalise Lowrance Antioch 22:51.0 7:37/M 9
38 36 131 Katherine Karecki Wauconda 22:58.1 7:39/M 12
39 37 135 Alana Vodicka Wauconda 23:11.4 7:44/M 12
40 (< 5) 2988 Brooke Davies Grayslake (North) 23:14.2 7:45/M 11
41 38 2831 Sarah Benes Antioch 23:41.4 7:54/M 12
42 39 125 Lilah Hill Wauconda 23:51.3 7:57/M 9
43 40 2834 Nora Lubkeman Antioch 24:08.6 8:03/M 10
44 (< 5) 2989 Brooke Gates Grayslake (North) 24:09.9 8:03/M 12
45 41 95 Rubi Vazquez Round Lake 24:59.3 8:20/M 11
46 42 93 Marina Justo Round Lake 25:01.9 8:21/M 12