40th Annual Rushville-Industry Invite

September 06, 2022


Results By River City Race Management, LLC

Overall Finish List - Boys

Boys

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Year
1 1 1963 Haven Gronewold Petersburg (PORTA) 16:48.4 5:36/M 11
2 2 1929 Robby Biesenthal Franklin 17:10.4 5:43/M 12
3 (< 5) 1976 Parker Quinlan Warsaw (COOP) 17:20.3 5:47/M 11
4 3 1969 Justin Zimmerman Petersburg (PORTA) 18:17.3 6:06/M 9
5 4 1916 Aiden Parks Astoria 18:23.7 6:08/M 10
6 (< 5) 1973 Quentin Althar Warsaw (COOP) 18:29.8 6:10/M 11
7 (< 5) 1972 Dylan Koch Rushville (R.-Industry) 18:50.1 6:17/M 11
8 5 1968 Daxton Trueblood Petersburg (PORTA) 19:04.9 6:22/M 11
9 6 1966 Quincy Stuhmer Petersburg (PORTA) 19:17.2 6:26/M 11
10 (< 5) 1970 Myles Ackman Rushville (R.-Industry) 19:18.1 6:26/M 12
11 7 1928 Michael Biesenthal Franklin 19:26.9 6:29/M 10
12 8 1964 Kade Parker Petersburg (PORTA) 19:38.5 6:33/M 9
13 9 1938 Deagan Brown Havana 19:43.6 6:35/M 10
14 10 1965 Bryce Sonnemaker Petersburg (PORTA) 19:48.6 6:36/M 10
15 (< 5) 1951 Ayden Forbis Manito (Midwest Central) 19:53.3 6:38/M 10
16 (< 5) 1949 Blake Mason Lewistown 19:54.9 6:38/M 9
17 11 1934 Shayne White Franklin 19:59.9 6:40/M 12
18 (< 5) 1975 Dominick Quinlan Warsaw (COOP) 20:00.0 6:40/M 11
19 12 1927 Chris Bandy Franklin 20:02.3 6:41/M 11
20 (< 5) 1919 Joel Sosa Beardstown 20:03.1 6:41/M 10
21 13 1924 Chase Mudd Carthage (Illini West) 20:06.1 6:42/M 9
22 (< 5) 1956 Keegan Woods Mason City (Illini Central) 20:08.7 6:43/M 12
23 14 1932 Mason Clayton Franklin 20:10.5 6:44/M 11
24 15 1930 Carson Bowman Franklin 20:15.1 6:45/M 12
25 16 1962 Dj French Petersburg (PORTA) 20:17.9 6:46/M 9
26 17 1914 Noah France Astoria 20:23.9 6:48/M 10
27 18 1933 Jacob Heironimus Franklin 20:38.4 6:53/M 12
28 (< 5) 1918 Bryan Islas Beardstown 21:01.8 7:01/M 9
29 19 1945 Ryan Koonce Havana 21:27.0 7:09/M 12
30 20 1915 Bryan Parker Astoria 21:34.4 7:11/M 9
31 21 1948 Owen Smith Havana 21:42.3 7:14/M 9
32 22 1943 Korey Hurst Havana 21:45.4 7:15/M 9
33 23 1941 Pj Dietsch Havana 22:00.8 7:20/M 9
34 24 1913 Ethan Dennis Astoria 22:22.0 7:27/M 10
35 25 1942 Ryan Emme Havana 22:42.5 7:34/M 12
36 (< 5) 1954 Zachary Golden Mason City (Illini Central) 22:44.1 7:35/M 11
37 26 1944 Jacob Huynh Havana 23:00.0 7:40/M 12
38 (> 7) 1959 Nate Keller Petersburg (PORTA) 23:21.6 7:47/M 10
39 27 1921 Hector Cano Carthage (Illini West) 23:32.4 7:51/M 12
40 (> 7) 1967 Billy Thornton Petersburg (PORTA) 23:52.9 7:58/M 10
41 (< 5) 1917 Hilario Gil Diaz Beardstown 24:17.7 8:06/M 9
42 (> 7) 1961 Remko Dikmans Petersburg (PORTA) 24:22.0 8:07/M 10
43 28 1920 Rolando Bartolome Carthage (Illini West) 24:25.5 8:09/M 12
44 (> 7) 1937 Eric Bohm Havana 24:35.1 8:12/M 12
45 (> 7) 1939 Zaden Cooper Havana 24:35.2 8:12/M 12
46 (> 7) 1940 Dylan Daniels Havana 24:59.7 8:20/M 12
47 (> 7) 1936 Firat Akil Havana 25:22.2 8:27/M 12
48 (< 5) 1955 Connor Korte Mason City (Illini Central) 25:39.6 8:33/M 9
49 (< 5) 1953 Riley Dahm Mason City (Illini Central) 26:00.6 8:40/M 9
50 29 1908 Maddox Clemens Astoria 26:23.9 8:48/M 12
51 30 1926 Spencer Brown Carthage (Illini West) 26:24.2 8:48/M 12
52 31 1912 Michael Turpin Astoria 27:12.3 9:04/M 12
53 (> 7) 1946 Ognjen Popovic Havana 27:20.8 9:07/M 12
54 32 1910 Payson Prater Astoria 27:23.4 9:08/M 10
55 (> 7) 1935 Jack Dearing Havana 27:27.3 9:09/M 11
56 33 1925 Kayden Swisher Carthage (Illini West) 27:38.6 9:13/M 9
57 34 1923 Paxton Morehouse Carthage (Illini West) 29:12.6 9:44/M 9
58 (< 5) 1952 Austin Miller Manito (Midwest Central) 29:24.3 9:48/M 12
59 (< 5) 1971 Matthew Hardy Rushville (R.-Industry) 30:27.0 10:09/M 9
60 (< 5) 1958 Micah Zanger Mendon (Unity) 31:04.5 10:22/M 9
61 (> 7) 1911 Luke Simmons Astoria 34:19.6 11:27/M 11