FIRST TO THE FINISH

Cross Country Invitational
Detweiller Park Peoria, IL September 8, 2012
Team Boys Varsity 1A 9:40 AM Place Plc Name School Year Time Pace ===== ==== ============================= ========================= ==== ===== ===== 1. 1 Grant Nykaza Beecher HS 12 14:41 4:54 2. 2 Jake Brown Mt Zion 12 15:00 5:00 3. 3 Ethan Adlfinger Alleman 12 15:19 5:07 4. 4 Luke Hill Marquette Academy-Ottawa 12 15:19 5:07 5. 5 Dan Plunkett Pleasant Plains 11 15:27 5:09 6. Luke Muzikowski Chicago Hope Academy 12 15:40 5:14 7. 6 Connor Ehnle Tremont 11 15:42 5:14 8. 7 Andrew Hanselman Monticello 12 15:43 5:15 9. 8 Chad French Canton 12 15:44 5:15 10. 9 Noah Isbell Elmwoodbrimfield 12 15:53 5:18 11. 10 Jacob Ludy Epg 11 15:57 5:19 12. 11 Alex Keilback Winnebago HS 12 16:03 5:21 13. 12 Madison Velchek St Teresa HS 11 16:03 5:21 14. 13 Devin Clark Monmouth-Roseville HS 12 16:03 5:21 15. 14 Zach Hird Alleman 12 16:04 5:22 16. 15 Nate Novota Westmont 12 16:07 5:23 17. 16 Michael Gleason Rochester 10 16:08 5:23 18. 17 Mohammad Hosseini Mt Zion 10 16:09 5:23 19. 18 Tj Pitcock Byron 11 16:09 5:23 20. 19 Jacob Marler Freeburg Community HS 12 16:09 5:23 21. 20 Max Morello Plano HS 12 16:10 5:24 22. Kevin Claus Riverdale HS 16:10 5:24 23. 21 Jesse Galaway Monticello 11 16:12 5:24 24. 22 Mark Spika Marquette Academy-Ottawa 10 16:13 5:25 25. 23 Wesley Graham Alleman 10 16:13 5:25 26. 24 Jonas Cullen Rochester 12 16:14 5:25 27. 25 Curtis Reed Mt Zion 10 16:17 5:26 28. 26 Nathan Ambrose Winnebago HS 10 16:18 5:26 29. 27 Jack Cavett Macomb 12 16:19 5:27 30. 28 Shawn Patrick Winnebago HS 12 16:21 5:27 31. 29 Caleb Imig Tremont 11 16:27 5:29 32. 30 Cory Landon Carlinville HS 9 16:27 5:29 33. 31 Alex Pettis Henry-Midland 11 16:33 5:31 34. 32 Jackson Halsmer Byron 12 16:34 5:32 35. 33 Nick Monkemeyer Rockford Christian 9 16:35 5:32 36. 34 Connor Schonert East Richland Hs Olney 12 16:35 5:32 37. 35 Connor Stine Stanford Olympia 10 16:35 5:32 38. 36 Ross McCormick Seneca HS 9 16:36 5:32 39. 37 Anthony Alessi Westmont 10 16:40 5:34 40. 38 Nathan Smith Winnebago HS 10 16:42 5:34 41. 39 Ryan Vandyke Stanford Olympia 11 16:43 5:35 42. 40 Nathan Nozzi Winnebago HS 11 16:44 5:35 43. 41 Tyler Johnson Pleasant Plains 9 16:44 5:35 44. 42 George Gunter Urbana Univ HS 11 16:45 5:35 45. 43 Arch Robison Urbana Univ HS 11 16:45 5:35 46. 44 Matt Norvell Monticello 10 16:47 5:36 47. 45 Connor Sible Byron 12 16:48 5:36 48. 46 Ben Barnett Seneca HS 11 16:49 5:37 49. 47 Marco Martinez Plano HS 10 16:50 5:37 50. 48 Chris Alt Freeburg Community HS 11 16:50 5:37 51. 49 Elic Cook Rochester 11 16:51 5:37 52. 50 Jake Callister Elmwoodbrimfield 12 16:52 5:38 53. 51 Ryan Greskoviak IVC 12 16:52 5:38 54. 52 James Bowen Seneca HS 10 16:53 5:38 55. 53 Vinay Shanbhag Urbana Univ HS 11 16:53 5:38

FIRST TO THE FINISH

Cross Country Invitational
Detweiller Park Peoria, IL September 8, 2012
Team Boys Varsity 1A 9:40 AM Place Plc Name School Year Time Pace ===== ==== ============================= ========================= ==== ===== ===== 56. 54 Christian Olson St Teresa HS 12 16:54 5:38 57. 55 Jacob Silverman Latin School Of Chicago 10 16:55 5:39 58. 56 Will Montgomery Monticello 10 16:56 5:39 59. 57 Kienan Otto Alleman 10 16:57 5:39 60. 58 Liam Otto Alleman 12 16:58 5:40 61. 59 Jake Osmulski Elmwoodbrimfield 12 16:59 5:40 62. 60 Nolan Kreipe Carlinville HS 9 17:00 5:40 63. 61 Wilson Pflederer Tremont 10 17:01 5:41 64. 62 Job Isbell Elmwoodbrimfield 11 17:02 5:41 65. 63 Channing Voss Marquette Academy-Ottawa 12 17:02 5:41 66. 64 Allan Daly Winnebago HS 11 17:03 5:41 67. 65 Aiden Sarazen Latin School Of Chicago 10 17:03 5:41 68. 66 Sawyer Biddle Monticello 11 17:05 5:42 69. 67 John Freveletti Rochester 10 17:06 5:42 70. 68 Collin Biesiada Rochester 10 17:06 5:42 71. 69 Noah McClurg Clinton HS 10 17:07 5:43 72. 70 Nick Dea Westmont 10 17:08 5:43 73. 71 Jonny Yockey Urbana Univ HS 11 17:10 5:44 74. 72 Ryan Traum Winnebago HS 11 17:10 5:44 75. 73 Tyler Price Benton Rangers 11 17:11 5:44 76. 74 David Plunkett Pleasant Plains 9 17:12 5:44 77. 75 Alex Wilfong Rockford Christian 10 17:12 5:44 78. 76 Wes Haas Bloomington Central Catho 12 17:12 5:44 79. 77 Nate Herridge Elmwoodbrimfield 10 17:14 5:45 80. 78 Steven Reierson Rockford Christian 10 17:14 5:45 81. 79 Erik Reck Rockford Christian 10 17:14 5:45 82. Dakota Carter Delavan HS 12 17:18 5:46 83. 80 Aaron Golding Alleman 9 17:19 5:47 84. 81 Matthew Kortze Rockford Lutheran 11 17:19 5:47 85. 82 Brennan Foley Mid-County 11 17:21 5:47 86. 83 Dalyn Brach East Richland Hs Olney 10 17:22 5:48 87. 84 Garrett Newman Oregon High School 12 17:22 5:48 88. 85 Josh Green Erie-Prophetstown HS 12 17:23 5:48 89. 86 Bryce Hinkelman Marquette Academy-Ottawa 11 17:23 5:48 90. 87 Nate Fore Byron 12 17:23 5:48 91. 88 Nick Groeper Elmwoodbrimfield 11 17:24 5:48 92. 89 Ben Adkins Elmwoodbrimfield 10 17:25 5:49 93. 90 Noah Gingerich Mt Zion 11 17:26 5:49 94. 91 John Dicicco Aurora Christian 12 17:27 5:49 95. Matt Osmulski Elmwoodbrimfield 9 17:28 5:50 96. 92 Jesse Quandt Maroa Forsyth HS 12 17:28 5:50 97. 93 Dylan Mueth Freeburg Community HS 11 17:28 5:50 98. Mitchell Sandt Riverdale HS 17:29 5:50 99. 94 Josh Stim Rockford Lutheran 12 17:29 5:50 100. 95 Aiden Gerhardt Mt Zion 10 17:30 5:50 101. 96 Nathan Ault Monmouth-Roseville HS 10 17:30 5:50 102. 97 Riley Keleher Freeburg Community HS 11 17:30 5:50 103. 98 Hunter O'Neill Canton 12 17:31 5:51 104. 99 Michael Gross Latin School Of Chicago 10 17:32 5:51 105. 100 Ethan Duclos Red Bud H S 11 17:32 5:51 106. Austin Teel Elmwoodbrimfield 12 17:33 5:51 107. 101 Matthew Devenecia East Richland Hs Olney 10 17:34 5:52 108. 102 David Mecklenburg Rockford Christian 10 17:34 5:52 109. 103 Josh Thor Rockford Christian 10 17:35 5:52 110. 104 Mike Pignatiello Beecher HS 12 17:35 5:52

FIRST TO THE FINISH

Cross Country Invitational
Detweiller Park Peoria, IL September 8, 2012
Team Boys Varsity 1A 9:40 AM Place Plc Name School Year Time Pace ===== ==== ============================= ========================= ==== ===== ===== 111. 105 Austin Burkhart Oregon High School 11 17:37 5:53 112. 106 Noah Edwards Rochester 9 17:38 5:53 113. Tyler Hemmen Argenta-Oreana 10 17:38 5:53 114. 107 Kyle Sims Illini Central 12 17:40 5:54 115. 108 Scott Knicl Macomb 12 17:40 5:54 116. 109 Matt Waller Freeburg Community HS 10 17:40 5:54 117. 110 Jacob Harris Canton 11 17:41 5:54 118. 111 Chris Sible Byron 12 17:41 5:54 119. 112 Sean Colgan Canton 12 17:43 5:55 120. 113 Jonathan Walsten Ridgewood Co-Op 12 17:44 5:55 121. 114 Jonathan Kraus Freeburg Community HS 9 17:45 5:55 122. 115 Benji Addai St Teresa HS 11 17:45 5:55 123. 116 Cristian Barillas Clinton HS 11 17:46 5:56 124. 117 David Merz Freeburg Community HS 11 17:46 5:56 125. 118 Ethan Stanley Mid-County 10 17:46 5:56 126. 119 Lucas Lingle Canton 10 17:47 5:56 127. 120 Caleb Magee IVC 12 17:47 5:56 128. 121 John Weissensel Marquette Academy-Ottawa 11 17:48 5:56 129. 122 Peter Hodapp Byron 11 17:51 5:57 130. 123 Adrian Gonzalez Westmont 12 17:51 5:57 131. Patrick Kramper Freeburg Community HS 10 17:52 5:58 132. 124 Isaiah Lee Bloomington Central Catho 12 17:53 5:58 133. Jeffery Swanson Winnebago HS 11 17:53 5:58 134. 125 Max Bucksbaum Latin School Of Chicago 10 17:54 5:58 135. 126 Luke Barnard Epg 11 17:55 5:59 136. 127 Dalton Seebruck Byron 12 17:56 5:59 137. 128 Dylan Brooks Ridgewood Co-Op 10 17:56 5:59 138. 129 David Serrano Carlinville HS 12 17:57 5:59 139. 130 Grant Franseen Rockford Christian 9 17:58 6:00 140. 131 Luke Romano Plano HS 11 17:59 6:00 141. Kelly Hoffmann Elmwoodbrimfield 10 18:01 6:01 142. Mitch Huftalin Winnebago HS 10 18:01 6:01 143. 132 Alan Zimmerman Eureka Hornets 10 18:02 6:01 144. Noah Watson Winnebago HS 9 18:02 6:01 145. 133 Alexis Lopez Latin School Of Chicago 10 18:02 6:01 146. 134 Braedon Bonnell Erie-Prophetstown HS 10 18:04 6:02 147. 135 Liam O'Rourke Stanford Olympia 9 18:05 6:02 148. Tristan Smith Argenta-Oreana 11 18:05 6:02 149. Dan Kepple Elmwoodbrimfield 11 18:07 6:03 150. Caleb Haines Farmington 11 18:08 6:03 151. Nick Wagner Byron 11 18:08 6:03 152. 136 Luke North Mid-County 12 18:09 6:03 153. 137 Ryan Weseloh Stanford Olympia 12 18:10 6:04 154. 138 Cole Cary Monticello 11 18:10 6:04 155. Chad Trenholm Byron 11 18:11 6:04 156. 139 Lucas White Erie-Prophetstown HS 10 18:12 6:04 157. 140 Justin Furcich Monticello 10 18:13 6:05 158. 141 Ansel Higgs Urbana Univ HS 10 18:13 6:05 159. 142 Simon Ricci Latin School Of Chicago 9 18:14 6:05 160. Alex Uhlarik Monticello 11 18:14 6:05 161. 143 Marshall Allston-Yeagle Urbana Univ HS 9 18:15 6:05 162. Drew Franklin Byron 9 18:16 6:06 163. 144 Dong-Ha Son Urbana Univ HS 9 18:17 6:06 164. Johnathon Goodenow Athens HS 10 18:17 6:06 165. 145 Jaden Stigman Rockford Lutheran 12 18:18 6:06

FIRST TO THE FINISH

Cross Country Invitational
Detweiller Park Peoria, IL September 8, 2012
Team Boys Varsity 1A 9:40 AM Place Plc Name School Year Time Pace ===== ==== ============================= ========================= ==== ===== ===== 166. Evan Aud Freeburg Community HS 10 18:18 6:06 167. Jacob Baker Princeville 11 18:19 6:07 168. 146 Brian Dhingra Latin School Of Chicago 12 18:19 6:07 169. 147 Andrew Danes Monmouth-Roseville HS 11 18:20 6:07 170. 148 Adam Ely Pleasant Plains 9 18:20 6:07 171. Miles Baker Latin School Of Chicago 10 18:21 6:07 172. Ian Armbruster Elmwoodbrimfield 10 18:21 6:07 173. 149 Grason Poling Aurora Christian 12 18:22 6:08 174. Ethan Anderson Rockford Christian 12 18:24 6:08 175. 150 Alec Ewers Alleman 11 18:25 6:08 176. 151 Chris Bowles Ridgewood Co-Op 11 18:25 6:09 177. 152 Josh Larson Epg 11 18:25 6:09 178. Bryson Rounds Farmington 11 18:27 6:09 179. 153 Mike Bersell Mid-County 9 18:28 6:09 180. 154 Brock Holmes Tremont 9 18:28 6:10 181. Jonah Glick Latin School Of Chicago 11 18:28 6:10 182. 155 Connor Riddle Pleasant Plains 10 18:29 6:10 183. Brayden Batterton Delavan HS 10 18:29 6:10 184. Jesse Lueschow Elmwoodbrimfield 12 18:30 6:10 185. 156 Nikolai Vanwye Stanford Olympia 9 18:30 6:10 186. 157 Dalton Griffin Illini Central 9 18:31 6:11 187. 158 Colin Siedleck Tremont 10 18:31 6:11 188. 159 Dalton Hottle Monmouth-Roseville HS 11 18:32 6:11 189. 160 Jonah Wendling East Richland Hs Olney 10 18:33 6:11 190. Justin Wang Urbana Univ HS 9 18:33 6:11 191. Graham Ferguson Latin School Of Chicago 10 18:33 6:11 192. 161 Daniel Smalley Tremont 10 18:34 6:12 193. 162 Tyler Brian IVC 11 18:34 6:12 194. 163 Jacob Malek Mid-County 10 18:34 6:12 195. 164 Kyle England Mid-County 12 18:35 6:12 196. 165 Chuck O'Neill Maroa Forsyth HS 11 18:36 6:12 197. Eric Gofen Latin School Of Chicago 10 18:36 6:12 198. 166 Tom Evelsizer Stanford Olympia 11 18:37 6:13 199. Dan Lindauer Freeburg Community HS 11 18:38 6:13 200. 167 Spencer Delaware IVC 10 18:39 6:13 201. Jordan Painter Farmington 11 18:40 6:14 202. Mason Cary Monticello 11 18:41 6:14 203. 168 Hunter Cobbley Epg 9 18:41 6:14 204. 169 Adam Zuber East Richland Hs Olney 9 18:42 6:14 205. 170 Cody Green Illini Central 10 18:42 6:14 206. Zach Mesplay Monticello 9 18:43 6:15 207. 171 Josh Logsdon Monmouth-Roseville HS 9 18:44 6:15 208. 172 Justin Brown Stanford Olympia 11 18:44 6:15 209. 173 Colton Dailey Tremont 12 18:44 6:15 210. Sawyer Sprague Argenta-Oreana 10 18:45 6:15 211. 174 Keenan Turnure Red Bud H S 10 18:45 6:15 212. 175 Darrell Quast Eureka Hornets 11 18:46 6:16 213. 176 Jd Thaxton Roxana 9 18:46 6:16 214. 177 Seth Lilly Erie-Prophetstown HS 10 18:46 6:16 215. 178 Bryant Vandewostine Mid-County 10 18:47 6:16 216. 179 Jacob Winebright Monmouth-Roseville HS 11 18:47 6:16 217. Ryan Price Freeburg Community HS 12 18:48 6:16 218. Connor Darrow Alleman 10 18:49 6:17 219. 180 Ryan Filkins Epg 9 18:50 6:17 220. Mike Keener Mid-County 12 18:50 6:17

FIRST TO THE FINISH

Cross Country Invitational
Detweiller Park Peoria, IL September 8, 2012
Team Boys Varsity 1A 9:40 AM Place Plc Name School Year Time Pace ===== ==== ============================= ========================= ==== ===== ===== 221. 181 Cody Dial East Richland Hs Olney 11 18:50 6:17 222. 182 Nathan Swanson Beecher HS 9 18:51 6:17 223. 183 Josh Schaidle Eureka Hornets 12 18:51 6:17 224. Dan Berkson Latin School Of Chicago 11 18:52 6:18 225. 184 Silven Stallard East Richland Hs Olney 10 18:52 6:18 226. Davey Steen Freeburg Community HS 11 18:52 6:18 227. 185 Gabe Olson St Teresa HS 9 18:52 6:18 228. 186 Andy Moore Rochester 11 18:53 6:18 229. Dallas Spencer Stanford Olympia 9 18:53 6:18 230. 187 Mario Flores Putnam County HS 10 18:53 6:18 231. 188 Adrian Radabaugh Rockford Lutheran 12 18:53 6:18 232. Brian Smith Rockford Christian 9 18:53 6:18 233. 189 Mitch Darabaris Beecher HS 10 18:55 6:19 234. 190 Nick Bleichner Bloomington Central Catho 10 18:55 6:19 235. Brad Belt Freeburg Community HS 12 18:55 6:19 236. Kyle Worley Freeburg Community HS 10 18:56 6:19 237. Wade Dailey Tremont 11 18:58 6:20 238. Brett Hill Winnebago HS 11 18:58 6:20 239. Jack Landsberg Latin School Of Chicago 10 18:59 6:20 240. 191 Tyler Devault Erie-Prophetstown HS 11 18:59 6:20 241. 192 Nolan Snyder Clinton HS 10 19:00 6:20 242. 193 Alex Jerrells Benton Rangers 11 19:01 6:21 243. 194 Adam Rosentreter Carlinville HS 10 19:01 6:21 244. Ben Peterson Rockford Christian 9 19:01 6:21 245. 195 Austin Jeanblanc Marquette Academy-Ottawa 9 19:02 6:21 246. Christian Devant Winnebago HS 10 19:02 6:21 247. 196 Patrick Lawlor Rockford Lutheran 10 19:03 6:21 248. 197 Dillon Lee Canton 12 19:05 6:22 249. Nate Brass Byron 12 19:05 6:22 250. 198 Lucas Foockle Putnam County HS 12 19:05 6:22 251. 199 Malik Peterson Eureka Hornets 9 19:06 6:22 252. 200 Marc Hartness Epg 11 19:06 6:22 253. Ethan Volk Rockford Christian 9 19:07 6:23 254. 201 Drew Zadrzynski IVC 12 19:08 6:23 255. Max Cosby Elmwoodbrimfield 10 19:10 6:24 256. 202 Dylan Duffield Marquette Academy-Ottawa 11 19:10 6:24 257. 203 Ean Albers Illini Central 12 19:11 6:24 258. Tj Meyers Elmwoodbrimfield 10 19:11 6:24 259. 204 Owen Huff Macomb 11 19:13 6:25 260. 205 Josh Montague St Teresa HS 11 19:13 6:25 261. 206 Josh Cook Macomb 9 19:15 6:25 262. 207 Connor Moore Mt Zion 12 19:15 6:25 263. 208 Trevor Wiley Henry-Midland 9 19:15 6:25 264. Cody Cheeseman Stanford Olympia 9 19:18 6:26 265. 209 Gerardo Gonzalez Plano HS 10 19:18 6:26 266. 210 Jacob Harshman Oregon High School 10 19:18 6:26 267. Zac Martin Rockford Christian 10 19:19 6:27 268. Tyler Goff Latin School Of Chicago 11 19:20 6:27 269. 211 Evan Schults IVC 12 19:20 6:27 270. Mathieu Berube Stanford Olympia 11 19:21 6:27 271. 212 Colin Caggiano Illini Central 11 19:22 6:28 272. Cory Bugelholl Marquette Academy-Ottawa 10 19:22 6:28 273. Jack Staley Elmwoodbrimfield 10 19:22 6:28 274. Jack Smith Rockford Christian 9 19:22 6:28 275. 213 Trevor Dawson Maroa Forsyth HS 9 19:23 6:28

FIRST TO THE FINISH

Cross Country Invitational
Detweiller Park Peoria, IL September 8, 2012
Team Boys Varsity 1A 9:40 AM Place Plc Name School Year Time Pace ===== ==== ============================= ========================= ==== ===== ===== 276. 214 Anthony Brown Ridgewood Co-Op 9 19:24 6:28 277. 215 Jesse Thompson Illini Central 11 19:26 6:29 278. David Bergvelt Urbana Univ HS 11 19:29 6:30 279. 216 Pat Barton Beecher HS 10 19:30 6:30 280. Nathan Hatchett Rochester 11 19:31 6:31 281. 217 Jackson Snorek Rockford Lutheran 9 19:32 6:31 282. Austin Siedleck Tremont 12 19:32 6:31 283. 218 Brandon Grusy Eureka Hornets 12 19:33 6:31 284. 219 Seth Owens Pleasant Plains 10 19:34 6:32 285. 220 Jason Beam Ridgewood Co-Op 10 19:34 6:32 286. 221 Tyler Smolczyk Canton 12 19:35 6:32 287. Paul Jones Marquette Academy-Ottawa 11 19:36 6:32 288. Michael Kilby Monticello 11 19:36 6:32 289. 222 Andre Montgomery Pleasant Plains 12 19:36 6:32 290. 223 Shelby Heffron Epg 9 19:37 6:33 291. 224 Nathan Clements Benton Rangers 12 19:38 6:33 292. 225 Cam Brock Macomb 10 19:38 6:33 293. 226 Michael Martin Rockford Lutheran 11 19:40 6:34 294. 227 Brian Kluckhohn Seneca HS 11 19:41 6:34 295. 228 Ignatious Plato Bloomington Central Catho 10 19:41 6:34 296. 229 Kyle Behrens Erie-Prophetstown HS 9 19:41 6:34 297. James Kilby Monticello 9 19:42 6:34 298. Verne Johnson Byron 9 19:43 6:35 299. Andrew Nguyen Urbana Univ HS 10 19:43 6:35 300. David Western Rochester 11 19:44 6:35 301. Robert Bernhardt Urbana Univ HS 10 19:45 6:35 302. 230 Nico Kresl Aurora Christian 12 19:45 6:35 303. 231 Lane Young Eureka Hornets 9 19:45 6:35 304. 232 Nick Ransom IVC 10 19:46 6:36 305. Gabe McKinley Epg 10 19:46 6:36 306. Stephen Olzem Freeburg Community HS 11 19:47 6:36 307. Charlesrandal Larenas-Leach Urbana Univ HS 10 19:49 6:37 308. Alex Erwin Freeburg Community HS 11 19:49 6:37 309. 233 Michael Pratt Roxana 11 19:50 6:37 310. Ryan Skare Epg 10 19:50 6:37 311. Jack Zeiders Urbana Univ HS 9 19:50 6:37 312. 234 Austin Landon Carlinville HS 11 19:51 6:37 313. 235 James Brooks Ridgewood Co-Op 12 19:53 6:38 314. Colin Doherty Winnebago HS 11 19:55 6:38 315. 236 Gavin Hartley Benton Rangers 9 19:55 6:39 316. 237 Josh Ketterman Plano HS 11 19:56 6:39 317. 238 Will Green Illini Central 10 19:56 6:39 318. Josh Goldberg Latin School Of Chicago 12 19:57 6:39 319. 239 Jarred Clark Putnam County HS 11 19:57 6:39 320. Jarod Meints Athens HS 11 20:00 6:40 321. 240 Garret Toohey Beecher HS 10 20:00 6:40 322. Doug Skromme Marquette Academy-Ottawa 12 20:00 6:40 323. Brett Bennett Illini Central 10 20:01 6:41 324. 241 Tyler Hausler Plano HS 12 20:02 6:41 325. 242 Tim Abbatacola Westmont 11 20:03 6:41 326. Ethan Sutherland IVC 9 20:03 6:41 327. Eddie Newbury Marquette Academy-Ottawa 9 20:04 6:41 328. Kyle Schenewerk Freeburg Community HS 10 20:04 6:42 329. Kelton George Freeburg Community HS 12 20:04 6:42 330. 243 Luke McClure Bloomington Central Catho 12 20:05 6:42

FIRST TO THE FINISH

Cross Country Invitational
Detweiller Park Peoria, IL September 8, 2012
Team Boys Varsity 1A 9:40 AM Place Plc Name School Year Time Pace ===== ==== ============================= ========================= ==== ===== ===== 331. Jordan Verhulst Pleasant Plains 9 20:05 6:42 332. Seth Stuber Tremont 10 20:06 6:42 333. Jakob Weiss Marquette Academy-Ottawa 9 20:06 6:42 334. Patrick Tracy Monticello 9 20:08 6:43 335. Max O'Riley Mid-County 11 20:08 6:43 336. Diego Gundersen Urbana Univ HS 11 20:10 6:44 337. Austin Johnson Alleman 10 20:12 6:44 338. 244 Zach Schaidle Eureka Hornets 11 20:12 6:44 339. 245 Jacob Moss Mt Zion 9 20:12 6:44 340. Jacob Higginson Pleasant Plains 9 20:13 6:45 341. Noah Kirby Illini Central 12 20:14 6:45 342. 246 Mason Witzke Clinton HS 9 20:14 6:45 343. 247 Jake Levy Putnam County HS 12 20:16 6:46 344. Chris North Mid-County 10 20:17 6:46 345. Jayson Wheeler Mid-County 10 20:18 6:46 346. Travis Pflederer Tremont 11 20:18 6:46 347. Alex Woolley Monticello 10 20:19 6:47 348. 248 Daniel Krug Benton Rangers 11 20:19 6:47 349. Dylan Gladson Rochester 11 20:20 6:47 350. 249 Carter Gallick Seneca HS 11 20:21 6:47 351. Miles Radakovitz Rockford Lutheran 10 20:22 6:48 352. 250 Logan Gustafson Bloomington Central Catho 12 20:23 6:48 353. 251 Jeddah Gallego Roxana 10 20:25 6:49 354. Ken Murphy Marquette Academy-Ottawa 11 20:26 6:49 355. 252 Tyler Ament Plano HS 11 20:26 6:49 356. 253 Peter Allcorn Aurora Christian 10 20:27 6:49 357. 254 Joseph Boggio Putnam County HS 12 20:28 6:50 358. 255 Dailus Richardson Benton Rangers 9 20:30 6:50 359. Cole Scoggin Cornerstone Christian Aca 10 20:31 6:51 360. Phillip Cunningham Byron 9 20:31 6:51 361. Daniel Johnson Rockford Lutheran 10 20:31 6:51 362. R.J. Money Urbana Univ HS 9 20:32 6:51 363. Peyton Willett Tremont 10 20:32 6:51 364. Mathew Bledsoe Elmwoodbrimfield 11 20:33 6:51 365. Lukas Marshall Rockford Christian 9 20:33 6:51 366. 256 Logan Page Benton Rangers 11 20:34 6:52 367. Tyler Ginger Stanford Olympia 12 20:35 6:52 368. Clay Pinkham Epg 9 20:36 6:52 369. Danny Baker Plano HS 11 20:36 6:52 370. Nick Stine Monticello 9 20:38 6:53 371. 257 Seth Dennis Abingdon 12 20:38 6:53 372. Devin Jones Elmwoodbrimfield 9 20:38 6:53 373. Alex Hermes Pleasant Plains 9 20:40 6:54 374. Zach Meiner Athens HS 10 20:43 6:55 375. 258 Jonathan Holeman Bloomington Central Catho 9 20:44 6:55 376. Ben Wiltse Byron 12 20:45 6:55 377. 259 Zach Colley Roxana 12 20:45 6:55 378. 260 Alex Sheetz Monmouth-Roseville HS 10 20:48 6:56 379. 261 Cullen Hanger Red Bud H S 10 20:49 6:57 380. 262 Levi Sherman Abingdon 11 20:50 6:57 381. 263 Kole Gallick Seneca HS 9 20:50 6:57 382. 264 Eric Powell Abingdon 11 20:52 6:58 383. Lucas Geyer Tremont 12 20:55 6:59 384. 265 Jacob Ebens Oregon High School 9 20:55 6:59 385. Nathaniel Schug Epg 9 20:55 6:59

FIRST TO THE FINISH

Cross Country Invitational
Detweiller Park Peoria, IL September 8, 2012
Team Boys Varsity 1A 9:40 AM Place Plc Name School Year Time Pace ===== ==== ============================= ========================= ==== ===== ===== 386. Matthew Nuemeier Latin School Of Chicago 9 20:57 6:59 387. Quinn Killian Epg 9 20:57 6:59 388. Jakob Verhulst Pleasant Plains 9 20:57 6:59 389. Hans Noyes Cornerstone Christian Aca 11 20:57 6:59 390. 266 Austin Jones Roxana 12 20:58 7:00 391. Billy Hartenberger Rockford Lutheran 11 20:59 7:00 392. Jon Gustafson Rockford Lutheran 9 20:59 7:00 393. 267 Kyle Ford Ridgewood Co-Op 9 21:01 7:01 394. Grant Knepp Eureka Hornets 9 21:01 7:01 395. Will Myers Athens HS 12 21:02 7:01 396. T.J. Covey Pleasant Plains 10 21:03 7:01 397. John Desutter Ridgewood Co-Op 10 21:06 7:02 398. Daniel Urbina Ridgewood Co-Op 9 21:06 7:02 399. Taylor Yucus Benton Rangers 9 21:08 7:03 400. Charlie Cox Latin School Of Chicago 10 21:10 7:04 401. Tyler Schuermann Mid-County 12 21:11 7:04 402. Clayce Fletcher Benton Rangers 10 21:11 7:04 403. 268 Eric Peterson Westmont 11 21:12 7:04 404. 269 Corey Maisch Macomb 12 21:13 7:05 405. Zechariah Akins Monmouth-Roseville HS 9 21:15 7:05 406. Drew Graham Urbana Univ HS 12 21:16 7:06 407. 270 Zach Jones Abingdon 10 21:17 7:06 408. 271 Brock Webb Roxana 9 21:18 7:06 409. 272 Alex Becker Red Bud H S 9 21:20 7:07 410. Gregg Boomer Argenta-Oreana 12 21:22 7:08 411. 273 Zimrrith Granados Oregon High School 10 21:22 7:08 412. Andy Barbour Urbana Univ HS 9 21:23 7:08 413. 274 Trent Irvin Clinton HS 9 21:24 7:08 414. Brian Hardemann Byron 10 21:24 7:08 415. Caleb Moody Plano HS 9 21:26 7:09 416. 275 Joe Fry Roxana 12 21:26 7:09 417. 276 Joe Berg Putnam County HS 9 21:26 7:09 418. 277 Zach Rivett Seneca HS 9 21:26 7:09 419. Maxwell Crawford Chicago Hope Academy 9 21:27 7:09 420. 278 Gunnar Klitzing Clinton HS 9 21:28 7:10 421. Shane Dorgan Winnebago HS 9 21:31 7:11 422. Brady Johnson Farmington 12 21:32 7:11 423. Brandtlee Brown Benton Rangers 9 21:34 7:12 424. Zac Thomason Benton Rangers 12 21:36 7:12 425. Alfredo Montoya Monmouth-Roseville HS 10 21:38 7:13 426. Nick Clark Bloomington Central Catho 12 21:39 7:13 427. Pj Baranek Bloomington Central Catho 10 21:39 7:13 428. Johnathan Siebert Eureka Hornets 12 21:41 7:14 429. 279 Lucas Lambrecht Henry-Midland 11 21:41 7:14 430. Graison Hunter Monmouth-Roseville HS 11 21:46 7:16 431. Josh Degroot Princeville 11 21:48 7:16 432. 280 Zach Sedivy Westmont 12 21:48 7:16 433. Jackson Cordes Urbana Univ HS 10 21:51 7:17 434. Gage Fink Byron 12 21:52 7:18 435. 281 Jonathan Franzen Oregon High School 9 21:53 7:18 436. Logan Wolf Byron 12 21:55 7:19 437. Stephen Hillrich Tremont 12 21:56 7:19 438. 282 Jaromy Birkner Red Bud H S 9 21:57 7:19 439. Garrett Herrmann Princeville 10 21:58 7:20 440. James Miller Seneca HS 11 21:59 7:20

FIRST TO THE FINISH

Cross Country Invitational
Detweiller Park Peoria, IL September 8, 2012
Team Boys Varsity 1A 9:40 AM Place Plc Name School Year Time Pace ===== ==== ============================= ========================= ==== ===== ===== 441. Mason Hammond Latin School Of Chicago 9 21:59 7:20 442. 283 Brock Doyle Henry-Midland 10 22:00 7:20 443. Zach Stewart Roxana 11 22:06 7:22 444. 284 Cord Buchanan Clinton HS 12 22:07 7:23 445. Scott Anderson Seneca HS 11 22:10 7:24 446. Jonny Wilson Seneca HS 10 22:11 7:24 447. 285 Paul Mueller Red Bud H S 9 22:11 7:24 448. Bryan Mulrooney Winnebago HS 9 22:17 7:26 449. Corbin Kentner Delavan HS 9 22:26 7:29 450. Jacob Hamacheck Rockford Lutheran 10 22:30 7:30 451. Sam Poppen Epg 9 22:31 7:31 452. Jd Keister Stanford Olympia 10 22:32 7:31 453. 286 Kurt Nabers Putnam County HS 9 22:38 7:33 454. Keane Tuschen Rockford Lutheran 11 22:38 7:33 455. 287 Evan Bogner Henry-Midland 9 22:46 7:36 456. Paul Isbell Elmwoodbrimfield 9 22:51 7:37 457. Sean Johnson Rockford Lutheran 10 22:55 7:39 458. Lucas Altobella Seneca HS 11 22:56 7:39 459. Austin Bick Clinton HS 9 22:59 7:40 460. Kyle Odum Seneca HS 11 23:00 7:40 461. Ryan Wands Illini Central 9 23:00 7:40 462. Mathew Krug Benton Rangers 9 23:02 7:41 463. Tristan Akers Ridgewood Co-Op 9 23:09 7:43 464. Wyatt Bensken Urbana Univ HS 12 23:13 7:45 465. Austin Hoyland Delavan HS 9 23:17 7:46 466. Grant Deatley Urbana Univ HS 10 23:20 7:47 467. Collin Bonynge Mid-County 9 23:22 7:48 468. John Sarandis Roxana 12 23:26 7:49 469. 288 Sam Faber Maroa Forsyth HS 10 23:34 7:52 470. Jareth Buckert-Anderson Monmouth-Roseville HS 9 23:37 7:53 471. 289 Connor Schmidt Carlinville HS 9 23:37 7:53 472. 290 Brock Hess Maroa Forsyth HS 11 23:39 7:53 473. 291 Cody Johnson Abingdon 11 23:44 7:55 474. 292 Cole Wernsman Abingdon 11 23:50 7:57 475. Sean Sweet Byron 12 23:50 7:57 476. 293 Joe Grimm Aurora Christian 12 23:54 7:58 477. 294 Alex Willeford Red Bud H S 10 24:06 8:02 478. Waite Uphoff Epg 11 24:06 8:02 479. Preston Richier Elmwoodbrimfield 10 24:18 8:06 480. Taylor Kidd Cornerstone Christian Aca 10 24:20 8:07 481. Kyle Kwasny Bloomington Central Catho 10 24:44 8:15 482. Danny Liang Urbana Univ HS 9 24:51 8:17 483. Jack Boucher Freeburg Community HS 10 24:59 8:20 484. Jacob Friant Seneca HS 10 24:59 8:20 485. 295 Andrew Pelikan Maroa Forsyth HS 10 25:39 8:33 486. 296 Sean Cummings Maroa Forsyth HS 10 25:39 8:33 487. Ben Bellick Latin School Of Chicago 9 25:46 8:36 488. Bodi Hurt IVC 9 26:00 8:40 489. Alan Schwegel Red Bud H S 9 26:20 8:47 490. 297 Hunter Black Abingdon 11 26:44 8:55 491. Logan Dalton Abingdon 11 26:44 8:55 492. Salvador Medina Chicago Hope Academy 11 26:49 8:57 493. Danny Wittry Plano HS 9 26:59 9:00
493 records processed.